Ostatnie wakacje

Last Holiday USA | 2006 | 140 min. | Obsada: Queen Latifah, Gérard Depardieu, Timothy Hutton, LL Cool J, Giancarlo Esposito, Michael NouriReżyseria: Wayne Wang
Sama jada samotnie i niezbyt smacznie, ponieważ jest na niekończącej się diecie. Dotychczasowe nawyki i zbędne kilogramy przestają jednak mieć znaczenie, kiedy Georgia dowiaduje się, że został jej zaledwie miesiąc życia. Rezygnuje z diety, pakuje walizki i za życiowe oszczędności wykupuje wakacje w luksusowym hotelu w Karlowych Warach, gdzie szefem kuchni jest jej guru, Chef Didier (Gerard Depardieu). Zamierza poznać go osobiście, odkryć jego kulinarne tajemnice, a przy okazji spróbować wszystkiego, czego do tej pory sobie odmawiała. Zaliczają się do tego wszystkie dania z hotelowego menu, snowboard oraz krytykowanie wyższych sfer, w tym Matthew Kragena (Timothy Hutton), właściciela sieci sklepów, dla której pracowała.

Film WAYNE'A WANGA - jak pisał krytyk Roger Ebert - maksymalnie wykorzystuje wszystkie zalety ciepłej natury Queen Latifah. Dzięki temu reżyser wykorzystując starą formułę prezentuje pyszną i mądrą komedię. Czarnoskóra raperka, która coraz lepiej odnajduje się na wielkim ekranie, za rolę Georgii otrzymała nominację do Black Movie Award, Image Award i Teen Choice Award. Wcześniej Latifah zdobyła m.in. nominacje do Oscara, Złotego Globu i BAFTY za rolę w "Chicago", a na ekranach polskich kin można ją oglądać w znakomitym "Przypadku Harolda Cricka".

Wang swoją komedię osadził w nietypowym jak na amerykańskie kino miejscu - Karlowych Warach, znanych na świecie głównie dzięki odbywającemu się tam międzynarodowemu festiwalowi filmowemu. Złożył w ten sposób osobisty hołd ważnemu dla światowego kina miejscu. Co ciekawe, imię reżysera jest również ukłonem jego rodziców w stronę Johna Wayne'a, którym zachwycili się po obejrzeniu "Rzeki Czerwonej".

Imię okazało się dobrą wróżbą. Urodzony w Hongkongu reżyser karierę zaczynał w Hollywood, a jego filmy od początku odnosiły artystyczne i komercyjne sukcesy. Światowy rozgłos przyniosła mu wyrafinowana w swojej prostocie komedia "Dym" (1995) według scenariusza Paula Austera. Ta mądra nowojorska opowieść o klientach małego sklepu z tytoniem otrzymała m.in. Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie i Niemiecką Nagrodę Filmową. "Ostatnie wakacje" powstały dokładnie jedenaście lat później. Queen Latifie partneruje w nich m.in. Gerard Depardieu, nagradzany w Cannes ("Cyrano de Bergerac") i Wenecji ("Policja") oraz laureat Złotego Globu za "Zieloną kartę". W osadzie znalazł się także Timothy Hutton, laureat Oscara i Złotego Globu za "Zwyczajnych ludzi", oraz uznany kiedyś za sensację sceny hip-hopowej raper LL Cool J, znany widzom m.in. dzięki rolom w "Męskiej grze" czy "Aniołkach Charlie'ego".
piątek 2 grudnia 20:00 Paramount Channel HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>