Napoleon Wybuchowiec

Napoleon Dynamite USA | 2004 | 105 min. | Obsada: Jon Heder, Efren Ramirez, Diedrich Bader, Sandy Martin, Trevor Snarr, Bracken JohnsonReżyseria: Jared Hess
Chłopiec mieszka z babcią (Sandy Martin), wujem Rico (Jon Gries) i starszym bratem Kipem (Aaron Ruell), który całe dnie spędza buszując w internecie. Ulubionym zajęciem Napoleona jest rysowanie fantastycznych potworów, choć często mu w tym przeszkadzają pozostali mieszkańcy domu. Najlepszymi przyjaciółmi chłopaka są, podobnie jak on odstający od małomiasteczkowej społeczności, Pedro Sanchez (Efren Ramirez) i nieśmiała Deb (Tina Majorino) zafascynowana fotografią. Pewnego dnia Napoleon wpada na pomysł, by uczynić Pedro przewodniczącym szkolnej Rady Uczniowskiej. Aby osiągnąć ten cel, trzeba przeprowadzić prawdziwą kampanię wyborczą. Będzie to tym trudniejsze, że Napoleon raczej stroni od rówieśników i to ze wzajemnością. W końcu trójka przyjaciół dochodzi do wniosku, że od tytułów i zaszczytów ważniejsze jest pozostanie sobą.

"Napoleon Wybuchowiec" to jeden z największych i zarazem najbardziej nieoczekiwanych hitów w Stanach Zjednoczonych. Nieoczekiwanych, bo niezależna produkcja kosztowała zaledwie 400 tysięcy dolarów, za stół montażowy posłużył młodym filmowcom zwykły komputer, a cała realizacja trwała niespełna miesiąc. Sukces przerósł ich oczekiwania, bo tylko przez kilka pierwszych miesięcy wyświetlania film zwrócił się z nawiązką i zarobił przeszło 44 miliony dolarów. Reżyserem niezwykłego przedsięwzięcia jest JARED HESS, który w 2003 roku zadebiutował za kamerą krótkiej fabuły "Peluca". Wcześniej wystąpił w drugoplanowych rolach w filmach "Grupa samotnych serc" oraz "Duma i uprzedzenie". W postać tytułowego bohatera wcielił się Jon Heder. Młody aktor pracował już z reżyserem przy jego debiutanckim filmie. Poza tym wystąpił w produkcjach takich, jak. "Funky Town", "Jak w niebie" i "Straszny dom". Heder nie tylko zagrał główną rolę w "Napoleonie Wybuchowcu" - jego autorstwa są niemal wszystkie rysunki i breloczki wykorzystane w filmie. Odtwarzający rolę Pedro Efren Ramirez ma w dorobku filmy takie, jak "Czarodziej Kazaam", "Rave" oraz seriale "Potyczki Amy", "Bez pardonu" i "Boston Public". W filmie pojawia się też Tina Majorino, pamiętana z takich produkcji, jak "Kiedy mężczyzna kocha kobietę", "Corrina, Corrina", "Wodny świat", "Zanim kobietom wyrosły skrzydła" i "Alicja w krainie czarów". Wśród licznych wyróżnień dla "Napoleona Wybuchowca" znalazły się m.in. MTV Movie Award (film roku i rola Jona Hedera), Golden Trailer za najlepszą komedię, Nagroda "Największe odkrycie Jury" na U.S. Comedy Arts Festival oraz nominacje do Independent Spirit Award (debiut roku, rola Jona Griesa i produkcja).
piątek 2 grudnia 22:35 TVN 7 HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>