Hazardziści

Rounders USA | 1998 | 120 min. | Obsada: Matt Damon, Gretchen Mol, Edward Norton, John Malkovich, Paul Cicero, Ray IannicelliReżyseria: John Dahl
Mike (Matt Damon) jest studentem uzależnionym od pokera. Z nałogu budzi się dopiero, kiedy przy karcianym stoliku przegrywa wszystko, co ma. Upokorzony postanawia rzucić hazard i uczciwie zacząć zarabiać na życie. Dopinguje go zresztą jego dziewczyna Jo (Gretchen Mol), zagorzała przeciwniczka pokerowej pasji Mike'a. Chłopak długo wytrzymuje w swoim postanowieniu: pracuje jako kierowca ciężarówki i mimo okazji nie siada do stolika. Sytuacja zmienia się jednak, kiedy z więzienia wychodzi kumpel Mike'a Worm (Edward Norton), który narobił sobie długów na okrągłe 20 tysięcy dolarów. Mike, ryzykując związek z Jo i jak się później okaże również własne życie, decyduje się pomóc przyjacielowi w biedzie, a to oznacza powrót do jaskini hazardu.

"Hazardziści" to dla wielbicieli kart lektura obowiązkowa. Zrealizowany z ogromną dbałością o realizm i detale od początku spodobał się zresztą znawcom tematu. Przy tworzeniu scenariusza współpracowali autentyczni mistrzowie i znawcy pokera. Głównym konsultantem był znany gracz Mike Selza, a w jednym z epizodów pojawił się mistrz świata z 1997 r., Johnny Chan. Zdjęcia kręcono w autentycznych nowojorskich klubach oraz w "mekce" pokerzystów - Taj Mahal Casino w Atlantic City. Co ciekawe, reżyser JOHN DAHL, żeby uwiarygodnić swoich bohaterów, głównych aktorów: Matta Damona i Edwarda Nortona wysłał ich na prawdziwy światowy konkurs gry w pokera. Koszty udziału (około 10 tysięcy dolarów) poniosło studio Miramax. Pierwszy odpadł Matt Damon, wyeliminowany podczas czterech pierwszych dni przez światową legendę pokera Doyle'a Brunsona. Norton utrzymał się w konkursie nieco dłużej, za to na planie wygrał negocjacje na temat palenia swojego bohatera. Worm, w którego miał się wcielić, według scenariusz miał być nałogowym palaczem, Norton jednak - zdecydowany przeciwnik papierosów - wywalczył sobie zmianę w scenariuszu. "Hazardziści", prezentowani w konkursie głównym na festiwalu w Wenecji, uważani są do dziś za najlepszy obraz Johna Dahla, twórcy głośnego "Fatalnego romansu" i "Podwójnej świadomości".
piątek 2 grudnia 23:15 Cinemax HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>