Oszukana

Oszukana
Rok 1928, Los Angeles. Christine Collins (Angelina Jolie) samotnie wychowuje dziewięcioletniego syna, Waltera (Gattlin Griffith). Gdy pewnego dnia po powrocie z pracy nie zastaje go w domu, zgłasza sprawę na policję. Po kilku miesiącach funkcjonariusze z dumą ogłaszają zamknięcie dochodzenia - synek Christine został odnaleziony. Kobieta twierdzi jednak, że to nie jej dziecko. Jest przekonana, że skorumpowany wymiar sprawiedliwości wykorzystał ją do poprawy swego nadszarpniętego wizerunku. Determinacja Christine ściąga na nią szykany ze strony policji i urzędników. Niespodziewanie po jej stronie staje miejscowy pastor (John Malkovich)...

Oparta na autentycznych wydarzeniach z 1928 roku, poruszająca opowieść o potędze macierzyńskiej miłości i chęci odkrycia prawdy, bez względu na to, jak jest bolesna. Zrealizowany z rozmachem, realistyczny dramat jest dziełem legendarnego aktora i reżysera CLINTA EASTWOODA, który po raz kolejny udowodnił, że we współczesnym kinie można w atrakcyjny dla widza sposób opowiadać o trudnych i społecznie ważnych sprawach. Eastwood za nakręcone przez siebie filmy otrzymał do tej pory cztery Oscary. Złote statuetki odebrał za "Bez przebaczenia" i "Za wszelką cenę". Był także nominowany za "Rzekę tajemnic" i "Listy z Iwo Jimy". Scenariusz do "Oszukanej" (nominacja do BAFTY) napisał, m.in. na podstawie dokumentów sądowych, J. Michael Straczynski, szerszej publiczności znany jako twórca popularnej serii telewizyjnej "Babylon 5". Wybitną, nominowaną do Złotego Globu i Oscara kreację stworzyła laureatka Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za "Przerwaną lekcję muzyki", Angelina Jolie (cykl "Tomb Raider", "Pan i pani Smith", "Cena odwagi"). W roli jej sprzymierzeńca, wielebnego Gustava Briegleba, wystąpił dwukrotnie nominowany do Oscara John Malkovich ("Miejsca w sercu", "Na linii ognia", "Niebezpieczne związki"). Przejmujący obraz Clinta Eastwooda, który jest również autorem ścieżki dźwiękowej (nominacja do Złotego Globu), otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień. Oscarowe nominacje, oprócz Angeliny Jolie, zdobyli twórcy scenografii oraz operator Tom Stern, współpracujący wcześniej z Eastwoodem m.in. przy "Rzece tajemnic", "Za wszelką cenę" i "Sztandarze chwały". "Oszukana" była ponadto nominowana do Złotej Palmy i - aż w ośmiu kategoriach - brytyjskiej BAFTY. Ciekawostką jest fakt, że Christine Collins zmarła, nigdy nie poznawszy prawdy o losie swojego zaginionego dziecka.
piątek 2 grudnia 23:10 CBS Europa
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>