Narodziny

Anna (Nicole Kidman) jest wdową od 10 lat. Jest jeszcze młoda i piękna, i właśnie po trzech latach wahań decyduje się wyjść ponownie za mąż za Josepha (Danny Huston). Nieoczekiwanie pojawia się 10-latek Sean (Cameron Bright), który zburzy nie tylko jej plany, ale też całe życie. Chłopiec twierdzi, że jest wcieleniem jej zmarłego męża. Pomysł jest tak absurdalny, że należałoby go odrzucić natychmiast, ale Anna nie może tego uczynić, gdyż Sean za dużo wie i zna mnóstwo szczegółów dotyczących jej przeszłości.

Film znakomicie trzyma w napięciu, potęgowanym przez muzykę Alexandre'a Desplata, doświadczonego kompozytora, docenianego nagrodami, m.in. ostatnio Cesarem za "W rytmie serca".

Obraz otrzymał również 3 nominacje do Saturna, m.in. za role Camerona Brighta i Nicole Kidman, która także dostała nominację do Złotego Globu. Ta znakomita aktorka do swojego zawodu była przygotowywana od dzieciństwa i każdy film z jej udziałem jest potwierdzeniem, że miała dobrych nauczycieli. Lista jej nagród jest naprawdę imponująca. Oscar, Bafta, Srebrny Niedźwiedź i Złoty Glob za wcielenie się w postać Wirginii Woolf w "Godzinach", nominacja do Oscara za "Moulin Rouge!", kilka nominacji do Saturna i jeden przyznany za "Innych", australijską AFI uhonorowano ją za "Wietnam", wielokrotnie była też nominowana do Złotego Globu, a jego laureatką została po "Za wszelką cenę" oraz "Moulin Rouge!"

Reżyserski trud JONATHANA GLAZERA doceniono nominacją do Złotego Lwa w Wenecji. W swoim dorobku ma on także znany obraz "Sexy Beast".

Cameron Bright swoją, jak się okazuje wieloletnią już przygodę z filmem rozpoczął, gdy był zaledwie 6-latkiem, grając epizod w "Szkole przetrwania".

Na uwagę zasługuje też Lauren Bacall, grająca matkę Anny wybitna aktorka z Nowego Jorku. Stworzyła blisko 70 kreacji, a jedną z ważniejszych była nagrodzona Oscarem i Złotym Globem w "Miłość ma dwie twarze".
piątek 2 grudnia 18:20 Ale kino+ HD
Najbliższe powtórki:
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>