Pauzowanie, przewijanie, nagrywanie (PVR)

Nagrywaj, przewijaj i pauzuj kiedy chcesz. Sam decydujesz co i kiedy chcesz oglądać. Wystarczy, że naciśniesz na pilocie jeden przycisk i już nagrywasz. Teraz nic cię nie ominie! 


PVR (Personal Video Recorder) to funkcja, która umożliwia nagrywanie filmów i programów na twardym dysku Twojego dekodera. Oprócz nagrywania masz możliwość przewijania, pauzowania i ponownego odtwarzania emitowanych na żywo programów. Dodatkowo, za pomocą EPG możesz także zaprogramować nagrywanie filmu lub programu, który będzie emitowany w przyszłości.

Dzięki twardemu dyskowi o dużej pojemności dekoder pozwoli zgromadzić pokaźną wideotekę. Zbiorem nagrań możesz w łatwy sposób zarządzać, usuwając obejrzane programy ręcznie lub w trybie automatycznym, aby zwolnić miejsce na kolejne pozycje.

Najważniejsze dla Ciebie nagrania możesz ochronić przed przypadkowym usunięciem lub nawet zablokować do nich dostęp przed innymi użytkownikami, np. dziećmi. 

Dekodery PVR dostępne w ofercie nc+ to:

Pauzujesz

W dowolnym momencie możesz zatrzymać program na żywo, wyjść na spacer i wrócić do oglądania kiedy chcesz.

Przewijasz

Funkcja TIME SHIFTING umożliwia zatrzymanie emitowanej audycji, a następnie powrót do wybranego fragmentu programu. Za pomocą przycisku przewijania możesz wrócić do momentu, który chciałbyś zobaczyć jeszcze raz. Przewijać możesz z prędkością maksymalnie 64x. Dekoder HD z cyfrową nagrywarką umożliwia przewinięcie do godziny wstecz. Turbodekoder HD z nagrywarką, Monsterbox z nagrywarką, Pace PVR HD oraz Philips PVR HD umożliwiają przewinięcie do dwóch godzin wstecz.

Nagrywasz

 • na dekoderze HD z nagrywarką masz 80 GB miejsca na dysku twardym, zmieści się na nim około 80 godzin programów w jakości SD i około 20 godzin programów w jakości HD
 • na Turbodekoderze HD z nagrywarką masz 330 GB miejsca na dysku twardym, możesz nagrać około 330 godzin programów w jakości SD i około 80 godzin programów w jakości HD
 • Monsterbox z nagrywarką udostępnia 830 GB na Twoje nagrania
 • maksymalna liczba zarezerwowanych do nagrania programów nadawanych o różnych porach to 40 pozycji
 • nagrywany jest program zgodnie z długością jego trwania w EPG oraz dodatkowo 5 minut przed i po rozpoczęciu audycji
 • nie ma możliwości nagrywania dwóch programów jednocześnie

Na dekoderze turboBOX+ i mediaBOX+ z nagrywarką oraz dekoderze HD z nagrywarką:

1. aby rozpocząć nagrywanie programu naciśnij na pilocie przycisk "R". Na ekranie pojawi się informacja o czasie pozostałym do zakończenia danego programu. Po jego upływie dekoder przerwie nagrywanie. Możesz jeden film oglądać, a drugi równolegle nagrywać. 

 W sytuacji, gdy wcześniej rozpoczęło się już nagranie innego programu, po naciśnięciu przycisku "R" pojawia się komunikat: Trwa nagrywanie innego programu

 2. rezerwacji nagrania programu możesz dokonać:

 • przy użyciu EPG – w tym celu należy, po wybraniu danej audycji, nacisnąć przycisk "R’
 • po wybraniu przycisku "List" na pilocie – a następnie przycisku "R", wybierz kanał, dzień i przedział czasowy oraz ewentualną powtarzalność nagrywania
 • przez wykorzystanie „Okna Informacyjnego”, które pojawia się po naciśnięciu na pilocie przycisku "Info" – za pomocą pilota, naciskając strzałkę w prawo, wybierz kolejny program, który ma zostać nagrany i naciśnij przycisk "R".

 
Możesz również nagrywać programy oraz filmy przez Internet lub przez telefon komórkowy. Wystarczy, że podłączysz dekoder do Internetu.

Dowiedz się, jak podłączyć dekoder do Internetu

Nagrywanie przez Internet – wejdź w Program TV, znajdź interesującą Cię  pozycję i wybierz opcję "nagrywaj". Należy pamiętać, aby mieć przy sobie numer umowy i hasło cyfrowe, które będą potrzebne do nagrania. 

Nagrywanie przez komórkę – wejdź na n.lajt.pl [LINK], wybierz film lub program i zleć jego nagranie. Pamiętaj też, aby mieć przy sobie numer Umowy i hasło cyfrowe, które będą potrzebne do nagrania.

 

Dotyczy dekoderów:
- ultraBOX+ (Pace PVR HD, Philips PVR HD)


Nagrywaj, przewijaj i pauzuj kiedy chcesz. Sam decydujesz co i kiedy chcesz oglądać. Wystarczy, że naciśniesz na pilocie jeden przycisk i już nagrywasz. Teraz nic cię nie ominie! 

PVR (Personal Video Recorder) to funkcja, która umożliwia nagrywanie filmów i programów na twardym dysku Twojego dekodera. Oprócz nagrywania masz możliwość przewijania, pauzowania i ponownego odtwarzania emitowanych na żywo programów. Dodatkowo, za pomocą EPG możesz także zaprogramować nagrywanie filmu lub programu, który będzie emitowany w przyszłości.
Dzięki twardemu dyskowi o dużej pojemności dekoder pozwoli zgromadzić pokaźną wideotekę. Zbiorem nagrań możesz w łatwy sposób zarządzać, usuwając obejrzane programy ręcznie lub w trybie automatycznym, aby zwolnić miejsce na kolejne pozycje.
Najważniejsze dla Ciebie nagrania możesz ochronić przed przypadkowym usunięciem lub nawet zablokować do nich dostęp przed innymi użytkownikami, np. dziećmi. 

Pauzujesz
W dowolnym momencie możesz zatrzymać program na żywo, wyjść na spacer i wrócić do oglądania kiedy chcesz.

Przewijasz

Funkcja TIME SHIFTING umożliwia zatrzymanie emitowanej audycji, a następnie powrót do wybranego fragmentu programu. Za pomocą przycisku przewijania możesz wrócić do momentu, który chciałbyś zobaczyć jeszcze raz. Przewijać możesz z prędkością maksymalnie 64x. Dekodery PACE PVR HD oraz Philips PVR HD umożliwiają przewinięcie do dwóch godzin wstecz.

Nagrywasz 

 • Dekoder Philips PVR HD udostępnia 100 GB miejsca na Twoje nagrania. Zmieści się na nim około 100 godzin programów w jakości SD lub około 25 godzin programów w jakości HD.
 • Dekoder PACE PVR HD udostępnia 350 GB miejsca na Twoje nagrania. Zmieści się na nim około 350 godzin programów w jakości SD lub około 90 godzin programów w jakości HD. Maksymalna liczba zarezerwowanych do nagrania programów nadawanych o różnych porach to 32 pozycje. Nagrywany jest program zgodnie z długością jego trwania w EPG oraz dodatkowo można zmienić czas  w przedziale 5, 10, 15, 30 lub 60 minut przed i po rozpoczęciu audycji. Dekodery umożliwiają nagrywanie jednej audycji oraz oglądanie innej w tym samym czasie. W przypadku korzystania z nagrywania z Time shiftingu możliwe jest jednoczesne nagrywanie dwóch audycji.  Jeśli dekoder współpracuje z pojedynczym konwerterem, w czasie nagrywania audycji możliwe jest jedynie oglądanie innej audycji z tego samego pasma satelitarnego.
 • PACE i Philips PVR HD umożliwia nagrywanie audycji na kilka sposobów:
Nagrywanie z Time shiftingu - Jeśli nagrywanie zostanie włączone w trybie oglądania z przesunięciem (Time shifting), dekoder automatycznie przejdzie do oglądania na żywo. Podczas nagrywania nie ma możliwości zmiany programu. 

Bezpośrednie nagrywanie audycji - Aby rozpocząć nagrywanie oglądanej audycji, naciśnij przycisk REC. Nagrywanie zostanie automatycznie zakończone po obejrzanej audycji lub, w przypadku braku informacji o audycji, po 2 godzinach od rozpoczęcia nagrywania. Nagranie można także zakończyć w dowolnej chwili za pomocą przycisku STOP.
Ręczne programowanie nagrań - W celu zaprogramowania nagrań przejdź do funkcji MOJE NAGRANIA, a następnie naciśnij przycisk B –PLANOWANIE i przycisk • – NAGRAJ NOWE.
Wprowadź parametry programowanego nagrania: datę, numer kanału, godziny rozpoczęcia i zakończenia nagrania, powtarzanie nagrań. Programując nagrania możesz skorzystać z listy programów,  która pojawi się po wciśnięciu klawisza E. Po zatwierdzeniu zaprogramowanego nagrania dekoder prosi o podanie kodu blokady. Wpisanie kodu umożliwi nagranie audycji, która jest chroniona kodem blokady. 

Programowanie nagrań przy wykorzystaniu funkcji PROGRAM - Aby zaprogramować nagranie, zaznacz żądaną audycję i naciśnij przycisk OK.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu


ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.

zadzwoń do nas

22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:

Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne

Zainteresowała Cię
nasza oferta?

Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>