Podłączenie dekodera do TV

Dotyczy dekoderów:
- BOX+HD
- BOX+ 
- PVR BOX+ 
- turboBOX+
- mediaBOX+

Aby podłączyć swój dekoder do telewizora możesz skorzystać z następujących kabli:

1. SCART (Euro, Eurozłącze)

Scart jest najpopularniejszym złączem występującym w większości typów telewizorów, jak również w odtwarzaczach DVD, magnetowidach, dekoderach telewizji cyfrowej i analogowej, konsolach do gier itp. Złącze umożliwia dostarczenie obrazu w rozdzielczości SD (Standard Definition). Dodatkowo przesyłany jest dźwięk Stereo (analogowy sygnał audio lewego i prawego kanału). Złącze posiada 21 styków.

2. COMPONENT (YUV, YCbCr lub YPbPr, 3xRCA, 3 cinche)

Jest to 3-przewodowy kabel z wtykami RCA (cinch). Dostępność danego typu podłączenia zależy od wybranego sprzętu. 

3. AUDIO CINCH

Przesyła tylko dźwięk. Wymagany do podłączenia dźwięku w przypadku podłączenia Dekodera HD do telewizora kablem component lub przełączką z HDMI na DVI.

4. HDMI (High Definition Multimedia Interface)

Ważną cechą HDMI jest to, że umożliwia połączenie pomiędzy Dekoderem HD a telewizorem przy pomocy jednego kabla, zachowując przy tym najwyższą dostępną jakość przesyłanego obrazu w standardzie High Definition oraz dźwięku przestrzennego w wersji 5.1. HDMI jest bezpośrednio związane z protokołem HDCP (ang. High-bandwidth Digital Content Protection). HDCP to zestaw mechanizmów pozwalających na kontrolę oraz zabezpieczenie przed kopiowaniem przesyłanego w formie cyfrowej obrazu oraz dźwięku. W przypadku modeli telewizorów, które mają HDMI, a nie obsługują HDCP, odbiór przez to złącze jest niemożliwy. Klient będzie musiał w takiej sytuacji podłączyć Dekoder HD do telewizora innym kablem (np. component). 

5. DVI (Digital Video Interface)

Bardzo popularne złącze wykorzystywane do łączenia urządzeń cyfrowych: DVD, telewizorów LCD, PDP (plazm) oraz do komputerowych kart telewizyjnych i monitorów. Do niedawna ten standard okablowania zapewniał najlepszą jakość połączeń, obecnie został wyparty przez HDMI.

Posiadacze telewizorów ze złączami DVI mogą podłączyć Dekoder HD poprzez wyjście HDMI, ponieważ dostępne są przejściówki. W przypadku korzystania z przejściówki konieczne jest przełączenie dekodera w tryb DVI klawiszem RES w rozdzielczości 576, 720 lub 1080 

6. SPDIF

Przesyła tylko dźwięk. Wykorzystywany do podłączenia kina domowego lub zestawu Hi-Fi, jeśli Klient korzysta z któregoś z nich. Umożliwia przesłanie dźwięku przestrzennego Dolby Digital 5.1. W tym przypadku opcja Dolby Digital w menu dekodera (zakładka USTAWIENIA → TELEWIZOR) powinna być ustawiona na „TAK”.

Złącze

Przesyła

Jakość

Rozdzielczość, która należy ustawić

Scart

obraz + dźwięk

SD

SD1, SD2/ „gwiazdka” + 1

„gwiazdka” + 2

Y Pb Pr

obraz

SD, HD

1080, 720,576 / „gwiazdka” + 3,

„gwiazdka” + 4,

„gwiazdka” + 5

 

HDMI

obraz + dźwięk

SD, HD

1080, 720,576/ „gwiazdka”+ 3,

„gwiazdka” + 4,

„gwiazdka” + 5

 

HDMI - DVI

obraz

SD, HD

1080, 720,576/   gwiazdka” + 3,

„gwiazdka” + 4,

„gwiazdka” + 5

 

 

Przykładowe połączenia nboxa z TV

Złącze

Transmisja

Jakość obrazu

 

Scart

 

obraz + dźwięk

SD

 

Y Pb Pr

+

audiocinche lub SPDIF

 

obraz + dźwięk

SD i HD

 

HDMI

 

obraz + dźwięk

SD i HD

 

HDMI - DVI

+

audiocinche lub SPDIF

 

 

obraz + dźwięk

SD i HD

  

Dotyczy dekoderów:
- BOX+ HD PVR Ready Sagemcom
- BOX+ HD Philips
- PVR BOX+ HD 500 GB PACE
- PVR BOX+ HD 250 GB Philips

Aby podłączyć swój dekoder do telewizora możesz skorzystać z następujących kabli:

1. HDMI (High Definition Multimedia Interface)

Ważną cechą HDMI jest to, że umożliwia połączenie pomiędzy Dekoderem HD a telewizorem przy pomocy jednego kabla, zachowując przy tym najwyższą dostępną jakość przesyłanego obrazu w standardzie High Definition oraz dźwięku Dolby Digital* (dot. BOX+ HD Sagemcom, należy włączyć opcję AC3 w menu USTAWIENIA - USTAWIENIA TELEWIZORA - USTAWIENIA HD - DŹWIĘK HDMI).

HDMI jest bezpośrednio związane z protokołem HDCP (ang. High-bandwidth Digital Content Protection). HDCP to zestaw mechanizmów pozwalających na kontrolę oraz zabezpieczenie przed kopiowaniem przesyłanego w formie cyfrowej obrazu oraz dźwięku.
W przypadku modeli telewizorów, które mają HDMI, a nie obsługują HDCP, odbiór przez to złącze jest niemożliwy. Klient będzie musiał w takiej sytuacji podłączyć Dekoder HD do telewizora innym kablem (np. component).

2. SCART (Euro, Eurozłącze)

Scart jest najpopularniejszym złączem występującym w większości typów telewizorów, jak również w odtwarzaczach DVD, magnetowidach, dekoderach telewizji cyfrowej i analogowej, konsolach do gier itp.
Złącze umożliwia dostarczenie obrazu w rozdzielczości SD (Standard Definition).
Dodatkowo przesyłany jest dźwięk Stereo (analogowy sygnał audio lewego i prawego kanału).
Złącze posiada 21 styków.

3. SPDIF

Umożliwia przesłanie dźwięku przestrzennego Dolby Digital 5.1.
Wykorzystywany do podłączenia kina domowego lub zestawu Hi-Fi, jeśli Klient korzysta z któregoś z nich.

  

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>