Stefan Malutki

El Ratón Pérez | film animowany, Hiszpania, 2006 Obsada: Cezary Żak, Szymon Bobrowski, Renata Dancewicz, Julka Jędrzejowska, Ryszard Rynkowski
Stefan Malutki

Sześcioletnia Zuzia przeżywa tragedię. Po raz pierwszy w życiu wypadł jej ząb. Aby pocieszyć zmartwioną dziewczynkę, rodzice opowiadają jej legendę o małej myszce, która przychodzi w nocy, zabiera ząbek spod poduszki, a w zamian zostawia monetę.

Mała Zuzia kładzie się spać z nadzieją, że historia zdarzy się naprawdę. I ma rację. Podtrzymaniem legendy zajmuje się bowiem szczurek, który podróżuje po całym kraju i zbiera mleczaki. Nie jest to jednak działalność charytatywna. Przedsiębiorczy Stefan jest właścicielem mysiej manufaktury. W podziemiach portu w Buenos Aires przy gigantycznej taśmie produkcyjnej pracują zastępy myszy w żółtych kaskach. Z dziecięcych ząbków produkują perły. Interes jest dochodowy. Perły kupuje zaprzyjaźniony jubiler Amancio Morientes. Ludzie i myszy żyją w zgodzie do czasu, gdy siostrzeniec Morientesa postanawia przejąć perłowy interes. Jego pomocnikiem zostaje zatrudniony w manufakturze Szczurokita. Podczas ryzykownej akcji przetransportowania zęba Zuzi, Stefan zostaje porwany. Złoczyńcy grożą mu śmiercią, jeżeli nie dostaną statku z drogocennym ładunkiem pereł. Brak monety pod poduszką Zuzi jest dla dziewczynki niezbitym dowodem, że Stefan ma kłopoty. Wbrew rodzicom rusza mu więc na pomoc. Towarzyszy jej otyły, ale nieprzeciętnie inteligentny kuzyn Robercik.
 

dostępny: 15.06 - 12.07.2015
film w ramach kolekcji CANAL+ VOD
Informujemy, że zakupiony film dostępny na dysku dekodera możesz obejrzeć wyłącznie z dysku dekodera.
Film, który zamówisz w nc+go bądź nc+go TV możesz natomiast obejrzeć zamiennie w obu tych serwisach.

ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>