Muhammad Ali. Legenda

Muhammad Ali, Muhammad Ali Jnr | dokument, Wlk. Brytania, 2014 Obsada: Muhammad Ali, Mike Tyson, George Foreman, Gene Kilroy

Bohater, zdrajca, prorok, łajdak, fanatyk, filozof - tak mówią o nim inni. Muhammad Ali to także ojciec siedmiu córek i dwóch synów, czterokrotny mąż, brat, przyjaciel, rywal. W dokumencie Clare Lewins historia legendarnego pięściarza jest opowiedziana jego własnym głosem pochodzącym m.in. z zarejestrowanych rozmów telefonicznych oraz głosem mu najbliższych - członków najbliższego otoczenia.

Dokument zawiera niepublikowane wcześniej zdjęcia rodzinne, znane dotychczas tylko najbliższym pięściarza. Atutem filmu są także nagrania i zarejestrowane rozmowy telefoniczne niemówiącego dziś z powodu choroby Parkinsona Aliego. Opowiada o nim towarzyszący mu przez całe życie brat Rahaman, córki Aliego - Maryum i Hana, a także jedyny biologiczny syn Muhammad Ali Jr. Głos zabiera także trzecia żona pięściarza Veronica Porche, która opowiada o tym, czym dla Muhammada Aliego jest rodzina. Najważniejsze momenty w karierze boksera wspomina jego menadżer Gene Kilroy i trener Angelo Dundee, a także wielki rywal George Foreman, z którym walka w 1974 roku stała się początkiem trwającej do dziś przyjaźni. O trudnej relacji Aliego z innym wielkim rywalem - Joe Frazierem opowiada w imieniu zmarłego w 2011 roku ojca - Marvis Frazier. Od futbolisty Cleveland Browns Jima Browna dowiadujemy się więcej na temat religijnych i politycznych przekonaniach Aliego, a od Mike'a Tysona, o tym, jak legendarny sportowiec go zainspirował, kiedy pewnego dnia odwiedził jego poprawczak na Bronksie.

Universal Studios International 

dostępny: 09.08 - 05.09.2015
film w ramach kolekcji CANAL+ VOD
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>