Bert Stern. Prawdziwy Madman

Bert Stern: Original Madman | dokument, USA, 2011 Obsada: Bert Stern, Shannah Laumeister, Albert D'Annibale
Historia o autokreacji jednego z najbardziej znanych fotografików w historii, jego karierze, upadku i ponownym wzniesieniu się na szczyt. Dokument "Bert Stern. Prawdziwy Madmen" przybliża sylwetkę jednego z najbardziej znanych na świecie fotografików komercyjnych, gwiazdy lat 60.

Początek zawrotnej kariery Sterna zbiega się w czasie z okresem złotych lat reklamy w Stanach Zjednoczonych. Bert zaczynał od pracy roznosiciela poczty w gazecie "Look Magazine", gdzie poznał innego młodego fotografika Stanleya Kubricka. Pierwszym oszałamiającym sukcesem Sterna była kampania reklamowa "Driest of the Dry" zrobiona na zlecenie producentów wódki Smirnoff. Reklama, która pojawiła się m.in. na słynnej Madison Avenue w Nowym Jorku spowodowała wzrost sprzedaży alkoholu, który przeszedł najśmielsze oczekiwania producenta.

Przed obiektywem Sterna stawały najpiękniejsze kobiety świata: Audrey Hepburn, Sophia Loren, Elizabeth Taylor, Brigitte Bardot i Twiggy. Bert jest również autorem ostatniej sesji zdjęciowej Marilyn Monroe, cykl zdjęć znany jako "The Last Sitting" to 2500 fotografii, nad którymi aktorka i ekipa pracowali 3 dni. Stern robił zdjęcia do reklam, fotografie modowe, okładki magazynów oraz portrety. Pracował dla takich firm, jak IBM, Vouge, Glamour czy Revlon. Stern, tak jak Irving Penn czy Richard Avedon, stał się gwiazdą na miarę tych, które fotografował.

Życie prywatne Sterna było bardzo burzliwe, ożenił się z gwiazdą baletu Allegrą Kent, z którą miał dwoje dzieci. Jednak z powodu trudnego charakteru Berta małżeństwo nie przetrwało. Przez ponad 20 lat był związany z Shannah Laumeister, reżyserką filmu "Bert Stern. Prawdziwy Madman".  Laumeister pokazuje zarówno samego Sterna, jak i źródła jego inspiracji i proces tworzenia. Robi to z pozycji bliskiej mu osoby, dzięki czemu film ma wyjątkowy wymiar. Stern zmarł w czerwcu 2013 roku. 
dostępny: 20.10 - 14.11.2013
film w ramach kolekcji CANAL+ VOD
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>