Transport przyszłości w Planete+

2014-08-25
Samochody bez kierowcy, elektryczne auta rozpędzające się do 100 km/h w 4 sekundy i nowoczesne aplikacje mobilne łączące kierowców i pasażerów. Planete+, autorski kanał platformy nc+, zaprasza na dokument o przyszłości transportu - „Odstawmy samochody”. Stacja pokaże film z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Premiera 10 września o 21:00.

Odstawmy-samochody

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się w dniach 16 – 22 września. Jego zwieńczeniem jest Światowy Dzień bez Samochodu przypadający na 22 września. Celem kampanii jest zachęcenie ludzi do wyboru ekologicznych sposobów podróżowania. 
Martijn Kieft - reżyser dokumentu, który pokaże Planete+ „Odstawmy samochody”, przypatruje się nowoczesnym technologiom i rozwiązaniom, które zmienią oblicze transportu.

Obecnie wszyscy wiodący producenci samochodów mają swoje ośrodki badawcze w Dolinie Krzemowej. Elon Musk założyciel PayPala, SpaceX i Tesla Motors uważa, że przyszłością motoryzacji będzie „sieciowa inteligencja” – komunikujące się auta, które będą przesyłać sobie informacje o korkach czy wypadkach. Obecnie jego firma produkuje samochody elektryczne Tesla Model S, którego najmocniejsza wersja ma 422 KM a do „setki” rozpędza się w 4,4 sekundy.

Bill Ford, prezes Ford Motor Company uważa, że w obecnych czasach nie trzeba mieć auta, aby móc swobodnie podróżować. Znaczące jest to, że słowa te padają z ust prezesa jednego z największych producentów samochodów. Dynamicznie rozwijają się portale kojarzące kierowców i pasażerów, takie jak polski BlaBlaCar cieszą się coraz większą popularnością. Lada dzień do Polski wkroczy Uber – najbardziej dochodowy start-up od czasów Facebooka – portal stwarzający możliwość zamówienia samochodu przez aplikację mobilną.

Kolejną koncepcją nowoczesnego transportu jest projekt samochodu bez kierowcy. Dokument pokazuje pracę inżynierów rozwijających koncepcję auta, które samo odczytuje znaki drogowe, „widzi” pieszych i inne samochody – jest w stanie uczestniczyć w ruchu drogowym bez kierowcy. Jak bardzo zaawansowana jest ta technologia widać na przykładzie ostatniego projektu Google’a

- The Google Self-Driving Car.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>