Speedway w nc+: Grand Prix Wielkiej Brytanii i 10 runda ENEA Ekstraligi

2014-07-10

Walką o Grand Prix Wielkiej Brytanii rozpocznie się najbliższy weekend z „czarnym sportem” w kanałach sportowych platformy nc+. W sobotę na Millennium Stadium w Cardiff światowa czołówka stanie do walki w siódmej rundzie cyklu Speedway Grand Prix. Transmisja zawodów od 17:30 w CANAL+ Sport. Dzień później fani żużla zobaczą w nSport spotkanie 10. rundy ENEA Ekstraligi Stal Gorzów – Unibax Toruń.

 

W sobotę, 12 lipca platforma nc+ zaprosi kibiców do stolicy Walii – Cardiff, gdzie odbędzie się 7 runda cyklu Speedway Grand Prix. Zawody na Millennium Stadium to wielka szansa na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej przez reprezentanta gospodarzy Taia Woffindena. Brytyjczyk po słabym początku sezonu znów zachwyca formą - w ostatnich czterech turniejach trzykrotnie stawał na podium, z czego dwa razy na najwyższym stopniu. Znakomita jazda, wsparcie publiczności - te argumenty czynią z obrońcy tytułu mistrza świata głównego faworyta do zwycięstwa. Kibice z Polski liczą na dobry występ naszych zawodników i maja ku temu powody. W 2012 i 2013 roku Krzysztof Kasprzak był o włos od zwycięstwa na Millenium Stadium. Także Jarosław Hampel już trzykrotnie „wjeżdżał” tam na podium.

W niedzielę miłośnicy żużla będą mogli obejrzeć w nc+ mecz 10. kolejki ENEA Ekstraligi Stal Gorzów - Unibax Toruń. Podopieczni Piotra Palucha w obecnym sezonie na własnym torze nie mają sobie równych. O przełamanie tej passy postarają się żużlowcy z Torunia, dla których niedzielne spotkanie może być najważniejsze w tym sezonie. Ewentualne zwycięstwo przybliży ich do rundy play-off. Cel do łatwych nie należy, bowiem gospodarze niedzielnego spotkania jak dotąd skutecznie wykorzystywali atut gorzowskiego toru, odnosząc komplet zwycięstw przed własną publicznością. Torunianie wystąpią bez mistrza świata z 2011, Chrisa Holdera. Zastępować go będzie Wiktor Kułakow, dla którego to ogromna szansa na udowodnienie swojej wartości w drużynie. Transmisja z Gorzowa w kanale nSport od 17:00.

 

- Przed nami pasjonujący weekend na torach. Wielkie ściganie w Cardiff i odrabianie ligowych zaległości w Enea Ekstralidze. Ciekaw jestem czy torunianom uda się „dojechać” do czołówki i namieszać w niej jeszcze tym sezonie? Wciąż jest to możliwe – mówi Marcin Majewski, szef działu żużlowego redakcji sportowej nc+.

 

Widzowie śledzący zmagania w ENEA Ekstralidze na platformie nc+ będą mogli zobaczyć w niedzielny wieczór (23:00) w nSport skrót spotkania Betard Sparta Wrocław - SPAR Falubaz Zielona Góra.

 

Najbliższe transmisje żużlowe na platformie nc+:

sobota, 12 lipca:

17:30   Grand Prix Wielkiej Brytanii, Cardiff, CANAL+ Sport

studio: Daria Kabała-Malarz i Jacek Gajewski
komentarz: Tomasz Dryła i Robert Kościecha; reporter: Michał Łopaciński

niedziela, 13 lipca:

17:00   Stal Gorzów - Unibax Toruń; nSport

studio: Daria Kabała-Malarz

komentarz: Tomasz Dryła i Mirosław Jabłoński; reporter: Łukasz Benz

23:00  Betard Sparta Wrocław - SPAR Falubaz Zielona Góra (skrót)

komentarz: Grzegorz Milko

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>