Sobotnie Rendez-Vous z francuskim kinem i Cezarami w Ale kino+

2015-02-04

Ale kino+, autorski kanał filmowy platformy nc+, zaprasza na „Francuską sobotę” 21 lutego, którą uświetni skrót gali z wręczenia Cezarów 2015. W ciągu dnia Ale kino+ pokaże osiem francuskich filmów, które w ubiegłych latach zdobyły lub były nominowane do nagrody Cezara. Wśród tytułów znajdą się m.in. hit kina akcji „Taxi”, oscarowa „Miłość” Michaela Haneke czy „Wspaniała”, komedia z Romainem Durisem. Początek, w sobotę, 21 lutego, o 08:30.


Luty jest miesiącem kina. Zostaną wręczone Oscary®, rozpoczyna się międzynarodowy festiwal filmowy w Berlinie, a Brytyjczycy przyznają nagrody BAFTA. Filmowe święto obchodzi również Francja, wręczając swoje najważniejsze wyróżnienie - Cezara. Z tej okazji Ale kino+ przygotowało 21 lutego „Francuską sobotę”, czyli dzień w towarzystwie ośmiu wyselekcjonowanych filmów. Zdobyły one lub były nominowane do Cezara, biły rekordy oglądalności, a gwiazdy, które w nich wystąpiły są gwarancją dobrego kina: Jean-Louis Trintignant, Isabelle Huppert, Dany Boon, Romain Duris czy Marion Cotillard. Prawdziwym crème de la crème wieczoru będzie skrót z gali Cezarów 2015, który Ale kino+ pokaże dzień po ich wręczeniu. Transmisja z imprezy będzie dostępna na CANAL+ 20 lutego, o 21:00.

„Miłość”
Sobotę rozpocznie „Miłość” - ostatni jak dotąd film Michaela Haneke, jednego z najciekawszych i najbardziej skandalizujących współczesnych reżyserów. Haneke próbuje odpowiedzieć na pytanie, czym jest miłość i jak pomóc ukochanej osobie odejść z godnością. Obraz zdobył w 2013 m.in. Oscara® w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, Złotą Palmę i 5 Cezarów w kategoriach: najlepszy film, aktorka, aktor, reżyseria i scenariusz.

„Molier na rowerze”
„Molier na rowerze” to film, w którym reżyser Philippe Le Guay wziął na warsztat komedię Moliera „Mizantrop” i osadził ją we współczesnych realiach. Klasyczna satyra na francuski dwór w ujęciu Le Guay’a rozbrzmiewa wyjątkowo aktualnym głosem. Obraz był nominowany w 2013 do Cezara w 3 kategoriach – dla najlepszego aktora, za scenariusz i muzykę.

„Niebo w gębie”
„Niebo w gębie” to z kolei smakowita komedia o kobiecie, która podbiła… podniebienie prezydenta Francji Françoisa Mitteranda. W filmie inspirowanym prawdziwą historią Danièle Delpeuch – szefowej kuchni w Pałacu Elizejskim – występuje nominowana do Cezara 2013 Catherine Frot.

„Jeszcze dalej niż Północ”
Bohaterem komedii „Jeszcze dalej niż Północ” jest naczelnik poczty, który zostaje wysłany do Bergues, zimnego miasteczka położonego na północy kraju. Czy rzeczywiście jest tam tak straszne, jak się tego spodziewa? Film pobił rekordy oglądalności we Francji, zbierając w kinach rekordową liczbę ponad 20 milionów widzów. Był nominowany do Cezara za scenariusz.

„Taxi”
W przeglądzie nie mogło zabraknąć „Taxi” – kultowej komedii sensacyjnej, która zapoczątkowała najsłynniejszą filmową sagę samochodową. W superprodukcji ze scenariuszem Luca Bessona brawurowe role stworzyli: Frédéric Diefenthal oraz nominowani do Cezara Samy Naceri i Marion Cotillard.

„Wspaniała”
„Wspaniała” to osadzona w latach 50. XX wieku komedia o dziewczynie z małego miasteczka, która staje się mistrzynią szybkiego pisania na maszynie. W rolach głównych wystąpiła gwiazda kina francuskiego Romain Duris oraz znana z „Artysty” Bérénice Bejo. Film był nominowany do Cezara w 5 kategoriach: za najlepszy debiut, zdjęcia, muzykę, scenografię i kostiumy.

„Carlos”
Wieczór upłynie pod znakiem kina sensacyjnego. Wpierw Ale kino+ pokaże „Carlosa” – pełnometrażową wersję miniserialu kryminalnego o jednym z najgroźniejszych współczesnych terrorystów, Iljiczu Ramírezie Sánchezu. W główną rolę brawurowo wcielił się nagrodzony Cezarem Edgar Ramírez.

„Dla niej wszystko”
Na zakończenie dnia widzowie obejrzą thriller „Dla niej wszystko”. To opowieść o wielkiej miłości i kobiecie, dla której zakochany mężczyzna jest w stanie wiele poświęcić. W roli głównej występuje zjawiskowa Diane Kruger, film wyreżyserował Fred Cavayé nominowany do Cezara za najlepszy debiut.


SOBOTA Z FRANCUSKIM KINEM – 21 LUTEGO W ALE KINO+

„Miłość” (L’amour), reż. Michael Haneke, 08:30

„Molier na rowerze” (Alceste à bicyclette), reż. Philippe Le Guay, 10:55

„Niebo w gębie” (Les saveurs du Palais), reż. Christian Vincent, 12:50

„Jeszcze dalej niż północ” (Bienvenue chez les Ch’tis), reż. Dany Boon, 14:35

Taxi” (Taxi), reż. Gérard Pirès, 16:25

„Wspaniała” (Populaire), reż. Régis Roinsard, 18:15

Skrót z gali wręczenia Cezarów 2015, 20:10

„Carlos” (Carlos), reż. Olivier Assayas, od 21:35

„Dla niej wszystko” (Pour Elle), reż. Fred Cavayé, 00:30

 

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>