Prawdziwa historia wizjonera - „Jobs” w CANAL+

2014-07-30
W sobotę, 2 sierpnia o 21:00 CANAL+ pokaże premierowo dramat biograficzny „JOBS”, w którym Ashton Kutcher wcielił się w wizjonera, który w ciągu 30 lat zmienił sposób funkcjonowania świata. Wyreżyserowany przez Joshuę Michaela Sterna film, poprzedzony wnikliwymi badaniami nad życiorysem Jobsa, jest pasjonującą opowieścią o geniuszu człowieka, jego dojrzewaniu i zmaganiu się z przeciwnościami.


Jobs2

Steve Jobs wymyślił firmę, która całkowicie zmieniła sposób, w jaki dziś funkcjonujemy, pomógł ukształtować oparte na technologii myślenie o rzeczywistości, przekształcił Internet w fascynującą, rozwijającą się z prędkością błyskawicy technologię masowej konsumpcji. Zmienił świat.

Film Joshuy Michaela Sterna pokazuje początki kariery Steve’a Jobsa oraz przeszkody, które musiał pokonać, by móc zrealizować swoją wizję. Stern koncentruje się na 25 latach z życia Jobsa od chwili, gdy razem z przyjacielem Stevem Wozniakiem założyli firmę Apple w garażu jego domu w Palo Alto, aż do 2001 roku, kiedy wizjoner zaprezentował światu jeden ze swoich najbardziej rewolucyjnych wynalazków – iPoda. Scenarzysta, Matt Whiteley, chcąc skupić się na faktach i uniknąć spekulacji, zrezygnował z pokazywania życia prywatnego bohatera.

W roli tytułowej wystąpił Ashton Kutcher, który starannie się przygotował i wiernie oddał nie tylko mimikę Steve’a, jego gesty, ale także charakterystyczny sposób chodzenia. Na planie partnerują mu: Dermot Mulroney jako pierwszy inwestor Apple Computer, Matthew Modine jako ściągnięty z PepsiCo do Apple’a guru marketingu, Josh Gad w roli Steve’a Wozniaka i Lukas Haas jako Daniel Kottke, kolega Jobsa z czasów podróży do Indii i jeden z pierwszych pracowników Apple Computer Inc.

Steve Jobs (Ashton Kutcher) rozpoczyna studia w Reed College w Portland, ale porzuca je już po pierwszym semestrze. Wkrótce, za pieniądze zarobione w Atari, wyjeżdża z kolegą Danielem Kottke (Lukas Haas) na kilka miesięcy do Indii, gdzie pod wpływem LSD obmyśla, jak zmienić świat. Steve’a Wozniaka (Josh Gad) poznaje jeszcze w ogólniaku. Geniusz inżyniera inspiruje Jobsa i wkrótce namawia przyjaciela, by założyli firmę. W tym celu Steve sprzedaje swojego Volkswagena, a Woźniak ukochany, zaawansowany technologicznie kalkulator. W międzyczasie okazuje się, że dziewczyna Steve’a (Ahna O'Reilly)  jest w ciąży. Jobs wyrzuca ją z domu i przez lata nie przyznaje się do dziecka. Koncentruje się na rozwijaniu biznesu. Po setkach telefonów udaje mu się znaleźć inwestora - Mike’a Markkulę (Dermot Mulroney). W 1977 roku wypuszczają na rynek pierwszy domowy komputer Apple II. Trzy lata później firma Apple Computer wchodzi na giełdę i zostaje wyceniona na 1,2 miliarda dolarów.

Potem przychodzi kryzys i wewnętrzne spory. Jobs zostaje wyrzucony z firmy. To dla niego straszliwy cios, ale 10 lat później przyznaje, że to była najlepsza rzecz, jaka mogła mu się przytrafić. Rozpoczyna najbardziej kreatywny okres w swoim życiu. Inwestuje 7 milionów i zakłada firmę NeXT , którą 11 lat później Apple kupuje za 427 milionów. Odkupuje też za 10 milionów od George’a Lucasa studio graficzne produkujące filmy animowane. Kiedy 20 lat później Disney kupuje studio Pixar, płaci za nie 7,4 miliarda dolarów w akcjach a Jobs staje się największym indywidualnym udziałowcem giganta. Jednak nie chodzi mu o pieniądze. Powraca do Apple’a i za symbolicznego dolara rocznie prowadzi firmę do 2011 roku. W tym czasie powstaje m.in. iPod, iMac, iPhone i iPad…

PREMIERA: CANAL+, sobota, 2 sierpnia 2014, 21:00

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>