Polski szlagier w Velux EHF Lidze Mistrzów

2014-02-20
Widzów kanałów platformy nc+ czekają w weekend wielkie emocje w Lidze Mistrzów piłki ręcznej. Kibice z niecierpliwością odliczają czas do polskiego szlagieru w rozgrywkach najlepszych szczypiornistów Europy. W niezwykle prestiżowym spotkaniu wieńczącym rywalizację grupową w Velux EHF Champions League Vive Targi Kielce zmierzą się Orlenem Wisłą Płock. Transmisja w niedzielę w CANAL+ Family. Specjalne studio z hali w Kielcach rozpocznie nadawanie o godz. 18:15.

Spotkanie Vive Targi Kielce – Orlen Wisła Płock zostało wybrane przez Europejską Federację Piłki Ręcznej meczem tygodnia. Bilety na polski hit Ligi Mistrzów rozeszły się w zaledwie 7 minut. Kielecka Hala Legionów wypełni się w niedzielny wieczór do ostatniego miejsca. „Tłoczno” powinno być tego dnia również przed telewizorami.

- Mecze polskich zespołów cieszyły się do tej pory dużym zainteresowaniem widzów. W niedzielę czeka nas wyjątkowe spotkanie i po cichu liczymy na rekord oglądalności. W akcji zobaczymy wielkie gwiazdy, wielu uczestników niedawnych mistrzostw Europy. Jestem przekonany, że czeka nas wielkie widowisko, które przyciągnie przed ekrany nie tylko kibiców z Kielc i Płocka – zapowiada Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji i PR nc+.

Wydaje się, że drużyna z Kielc załamanie formy z końcówki ubiegłego roku ma za sobą, czego potwierdzeniem jest remis w wyjazdowym spotkaniu z liderem „polskiej” grupy - THW Kiel w poprzedniej kolejce Ligi Mistrzów. „Nafciarze” także wydają się być w niezłej dyspozycji, chociaż ostatni mecz z KIF Kolding przegrali. W jesiennym starciu w płockiej Orlen Arenie zwyciężyli kielczanie. Jak będzie tym razem?

- Święta wojna, jak zwykło określać się  tę rywalizację, będzie miała charakter głównie prestiżowy. Obie polskie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do najlepszej szesnastki, za co należą im się gratulacje. Wiemy, że Wisła skończy zmagania w grupie na 4 miejscu. Wydaje się, ze kielczanie będą trzeci. Mają jeszcze szanse na 2 pozycję, ale musza liczyć, że obecny wicelider - KIF Kolding Kopenhaga, przegra u siebie z ostatnią w tabeli Dunkierką. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to mało prawdopodobne. Mecze kielecko-płockie zawsze są wielkim wydarzeniem, a w Lidze Mistrzów są czymś wyjątkowym. Doskonale pamiętamy pierwsze starcie. W październiku w Płocku było wszystko: wyrównany mecz, pasjonująca walka, głośny doping, piękne akcje i ważne parady bramkarzy. Jestem przekonany, że teraz będzie podobnie. Liczę na wyrównane widowisko. Do naszego studia zapraszam już od godziny 18.15. W nim oprócz przedmeczowych wywiadów, zaprezentujemy specjalny materiał z rodzinnego miasta braci Lijewskich. Odwiedziliśmy Ostrów Wielkopolski, rozmawialiśmy z ludźmi, którzy mieli największy wpływ na rozwój ich karier. Przed meczem przybliżymy widzom także bardzo barwną postać nowego trenera Vive Targów Kielce, Talanta Dujszebajewa – zapowiada Piotr Karpiński, dziennikarz nc+.

Na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej Velux EHF Champions League platforma nc+ pokaże oprócz meczu polskich drużyn dwa inne bardzo ciekawie zapowiadające się spotkania. W grupie C drugie miejsce jest wciąż sprawą otwartą, a o ostatecznym układzie tabeli zadecyduje sobotni mecz poturbowanego przed tygodniem przez FC Barcelonę francuskiego PSG z macedońskim Vardarem Skopje (nSport, 17:55). W niedzielę przed „daniem głównym” widzowie nc+ zobaczą mecz broniącego tytułu HSV Hamburg z Aalborgiem (nSport, retransmisja od 16:00).

 

Plan najbliższych transmisji Ligi Mistrzów piłki ręcznej w nc+:

sobota, 22 lutego

17:55 PSG Handball - HC Vardar Skopje, nSport

komentarz: Piotr Karpiński, Robert Lis

 

niedziela, 23 lutego

16:00 (retransmisja) HSV Hamburg - Aalborg, nSport

komentarz: Krzysztof Bandych, Jarosław Cieślikowski

18:15 Studio Ligi Mistrzów - Hala Legionów, CANAL+ Family

prowadzący: Piotr Karpiński, gość: Robert Lis

18:55 Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock, CANAL+ Family

komentarz: Robert Skrzyński, Michał Matysik, reporter: Gabriel Waliszko

20:45 Studio Ligi Mistrzów - Hala Legionów, CANAL+ Family

prowadzący: Piotr Karpiński, gość: Robert Lis

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>