„Niesamowite podróże balonem” w Planete+

2014-09-30

Pięć miejsc, cztery kontynenty, pół roku i balon jako jedyny środek transportu. Planete+, autorski kanał platformy nc+, zabiera widzów w podniebną wyprawę w pięcioodcinkowej serii dokumentalnej „Niesamowite podróże balonem”. Emisje we wtorki, od 7 do 21 października, o 21:00.

Niesamowite-podroze-balonemPhil i Allie Dunnington to para, która postanowiła w pół roku zwiedzić świat, podróżując balonem. W trakcie swojej nietypowej wyprawy gościli w Wenezueli, Alpach, Sri Lance, Mongolii i Kenii. Niebezpieczne lądowania, egzotyczne kultury i zaskakujące spotkania – tak wygląda zwiedzanie świata balonem. Podczas wyprawy bohaterom towarzyszyła ekipa z kamerą. Dzięki temu powstała emocjonująca, obfitująca w malownicze zdjęcia pięcioodcinkowa seria.

„Niesamowite podróże balonem” rozpoczną się 7 października o 21:00. W pierwszym odcinku Phil i Allie Dunningtonowie zabiorą widzów do Wenezueli. Góry Stołowe (Tepuis) położone w południowej części kraju stanowią tło dla lotów nad sawanną La Gran Sabana. W tym odcinku znany reżyser Werner Herzog poszukuje inspiracji do swojego kolejnego filmu. Przez długi czas był jedynie wielbicielem surowego piękna Tepuis - teraz może doświadczyć niezwykłej atmosfery gór, lecąc koło nich balonem wraz z Dunningtonami. Tego samego dnia Planete+ pokaże również drugi odcinek serii poświęcony Alpom. Olbrzymie pasma górskie i majestatyczna panorama Alp są wyjątkowo trudnym wyzwaniem dla wszystkich podróżników balonem. Ten odcinek koncentruje się na teoretycznych aspektach latania: jak wysoko i jak daleko jest w stanie unieść się balon, a także, co trzeba wiedzieć na temat pogody, wiatru i geografii, by móc latać. Widowiskowym, centralnym punktem odcinka jest Międzynarodowy Festiwal Balonów w szwajcarskiej miejscowości Chateau d'Oex, podczas której ogień napędzający balony oświetla mroki doliny.

14 października stacja wyemituje trzecią część serii, w której będzie można zobaczyć Sri Lankę – kraj o bogatej kulturze, położony na Oceanie Indyjskim. Starożytne świątynie, egzotyczne krajobrazy, stare lokomotywy parowe i rozległe plantacje herbaty – wszystko to składa się na charakter tego niezwykłego miejsca. Dunningtonowie będą musieli zmierzyć się z bezpiecznym lądowaniem w kraju, który zdaje się składać w większości z dżungli, jezior i pól uprawnych. Zaraz potem na antenie Planete+ będzie można zobaczyć jak w Mongolii małżeństwo podąża śladem międzynarodowych załóg balonowych z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, zwiedzając po drodze stepy, kompleks świątynny w Karakorum i pustynię Gobi.

Ostatni odcinek „Niesamowitych podróży balonem” stacja pokaże 21 października. Kenijska Dolina Rift, z zamieszkującymi ją stadami dzikich zwierząt, jest jedną z najbardziej zapierających dech w piersiach sawann świata. Ale Kenia to również dom Alana Roota, jednego z najbardziej znanych filmowców, uwieczniających przyrodę. Ponad czterdzieści lat temu uczył się latać balonem pod okiem Phila Dunningtona. Teraz ponownie się spotykają, aby razem, jak za dawnych czasów, polatać nad Rezerwatem Narodowym Masai Mara.

PREMIERY MINISERII „NIESAMOWITE PODRÓŻE BALONEM”

7 października, godz. 21:00 „Niesamowite podróże balonem. Wenezuela”
7 października, godz. 22:00 „Niesamowite podróże balonem. Alpy”
14 października, godz. 21:00 „Niesamowite podróże balonem. Sri Lanka”
14 października, godz. 22:00 „Niesamowite podróże balonem. Mongolia”
21 października, godz. 21:00 „Niesamowite podróże balonem. Kenia”

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>