Miniserial "Wielki napad na pociąg" po raz pierwszy w telewizji. Na święta w ale kino+

2014-12-04

Nieważne, czy byłeś grzeczny czy niegrzeczny. Nie musisz czekać na Mikołaja, by dostać prezent. W piątek, 26 grudnia, Ale kino+ zaprasza na premierę brytyjskiego miniserialu „Wielki napad na pociąg”. Po raz pierwszy w telewizji!

Fabuła serialu nawiązuje do legendarnego napadu stulecia, do jakiego doszło 8 sierpnia 1963 roku na moście Bridego Railway Bridge w miejscowości Ledburn w Anglii. 15-osobowy gang ukradł wówczas z pociągu pocztowego prawie 3 miliony funtów, czyli dzisiejszą równowartość 48 milionów funtów. Zamachu dokonano bez użycia broni palnej, a jedyną ofiarą padł maszynista, który po poważnym urazie głowy musiał przejść na wcześniejszą emeryturę. Pieniędzy nigdy nie odnaleziono.

Serial, nakręcony w 2013 roku w Wielkiej Brytanii, składa się z dwóch odcinków. Pierwszy z nich, „Opowieść gangstera” (premiera 26 grudnia, 20:10), to klasyczne kino sensacyjne, wypełnione poczuciem humoru, napięciem i akcją. Jego bohaterem jest Bruce Reynolds, mózg operacji i charyzmatyczny szef gangu. Wcielił się w niego Luke Evans, czyli Bard z serii filmów „Hobbit” Petera Jacksona, czy książę Vlad z najnowszej ekranizacji losów hrabiego Drakuli w filmie „Dracula. Historia nieznana”.

Akcja „Opowieści gangstera” rozpoczyna się w listopadzie 1962 roku od napadu na lotnisko Heathrow, po którym Bruce Reynolds zaczął kompletować zespół do dokonania kolejnej, o wiele bardziej spektakularnej kradzieży. Widz ogląda więc przygotowania do napadu aż po emocjonujący finał, który ściągnął na Reynoldsa nie tylko policję, ale również olbrzymie zainteresowanie mediów – sprawą żyło całe społeczeństwo, zaintrygowane, kto mógł dokonać tak zuchwałego czynu. Film rozgrywa się w czasach, kiedy wśród złodziei istniał jeszcze kodeks honorowy– to historia gangsterów, których połączyła noc 8 sierpnia 1963 roku i którą byli związani razem przez kolejne dziesięciolecia. To również niepowtarzalny, barwny obraz przestępczego półświatka Londynu lat 60.

Odcinek „Opowieść gliniarza” (premiera 27 grudnia, 20:10) to kino kryminalne w najlepszym wydaniu. Film rozpoczyna się 8 sierpnia 1963 roku, kiedy policję stawia na nogi wiadomość o kradzieży silnika pociągu. Nikt nie jest jeszcze świadomy, że brakuje również 3 milionów funtów, które przewoził pociąg. A kiedy wychodzi to na jaw, staje się oczywiste, że lokalni stróże porządku nie poradzą sobie ze śledztwem i potrzebują pomocy. I tak jak gangsterzy zebrali zespół najlepszych „fachowców”, podobnie uczyniła policja. Do akcji włącza się Scotland Yard, a do specjalnie utworzonego zespołu śledczego zostaje oddelegowanych sześciu najlepszych londyńskich detektywów. Każdy z nich to wyjątkowa osobowość, każdy z nich ma swoje niepowtarzalne metody pracy, a łączy ich wspólny cel: schwytać gangsterów odpowiedzialnych za napad stulecia. Dochodzeniem, prowadzonym w blasku fleszy, żyła cała ówczesna opinia publiczna, a dowodził nim nadinspektor Tommy Butler – i to z jego perspektyw przedstawiona jest druga część tej fascynującej historii. W roli Butlera występuje wybitny brytyjski aktor Jim Broadbent, znany m.in. z „Iris”, „Żelaznej damy” czy „Very Drake”.

„Wielki napad na pociąg” – premiera telewizyjna:

Odc. 1 – „Opowieść gangstera” – piątek, 26 grudnia, 20:10

Odc. 2 – „Opowieść gliniarza” – sobota, 27 grudnia, 20:10

Nieważne, czy byłeś grzeczny czy niegrzeczny. Nie musisz czekać na Mikołaja, by dostać prezent. To są Twoje święta w Ale kino+

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>