"Mikrotopia" – z Planete+ doc prosto na antenę DOMO+

2014-06-09

W piątek, 20 czerwca o 22:00 Domo+, autorski kanał platformy nc+, zaprezentuje premierowo dokument „Mikrotopia”. Film trafi na antenę stacji w niewiele ponad miesiąc po jego kinowej premierze podczas festiwalu PLANETE+ DOC.

 

„Mikrotopię” mogli obejrzeć już uczestnicy tegorocznego PLANETE+ DOC Film Festival, którego patronem tytularnym jest PLANETE+, autorski kanał dokumentalny platformy nc+. Po pokazie filmu widzowie byli świadkami debaty „Życie w wersji mini”, nad którą patronat objęło Domo+. Jednym z jej prelegentów był architekt Jakub Szczęsny, ekspert stacji, znany z takich programów jak „Stadiony atakują!” i „Drapacze atakują!”.

Film pokazuje, w jaki sposób współcześni architekci, artyści, a także zwykli aktywiści próbują zrealizować marzenie o przenośnym i mobilnym życiu, które może zapewnić całkowitą wolność. Dla większości ludzi dom oznacza stabilizację i trwałość. Jednak w obliczu szybkiego wzrostu populacji i rozwoju technologii stają się oni coraz bardziej mobilni i dążą do minimalizmu. Potrzeba ta przejawia się także w domach, w których mieszkają. Dla bohaterów dokumentu są nimi m.in. samochód, metalowa kapsuła lub plastikowy namiot w postaci płaszcza.

Oprócz różnorodnych koncepcji minidomów, widzowie poznają opinie współczesnych nomadów, potrzebujących prywatności i izolacji. Opowiadają oni o własnej idei domu i sposobie, w jaki próbują ją zrealizować. Twórcy filmu obserwują, jak funkcjonują domy na chodniku, dachu, w przemysłowych przestrzeniach, a także na łonie natury.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>