Książę Karol w kuchni+

2014-02-05

W poniedziałek, 3 marca o 22:00 kuchnia+, autorski kanał platformy nc+, pokaże premierę dokumentu „Farmer i jego Książę” w reżyserii docenionego na całym świecie Bertrama Verhaaga. Film będzie pokazywany w ramach cyklu „kuchnia+ food film fest”.

Farmer-i-jego-Ksiaze

„Farmer i jego Książę” to jeden z tytułów prezentowanych podczas 5. edycji kuchnia+ food film fest w 2013 r. Na specjalne zaproszenie stacji przyjechał wtedy do Polski Bertram Verhaag, niemiecki reżyser urodzony w Sosnowcu. Verhaag jest m.in. zdobywcą Specjalnego Wyróżnienia Amerykańskiej Akademii Filmowej za film „Blue Eyed” i laureatem wielu festiwali, w tym w Berlinie, Amsterdamie i Palm Springs.

Dokument opowiada o współpracy rolniczej farmera Davida Wilsona z księciem Karolem. 30 lat temu w głowach następcy brytyjskiego tronu i jego osobistego ogrodnika zrodziła się wizja, która zakładała promocję rolnictwa ekologicznego, jako drogi do rozwiązania problemu głodu na świecie. Drugim celem, który postawili sobie obaj panowie, było zadbanie o odbudowę środowiska naturalnego poprzez odpowiednie formy upraw. Wyszli z założenia, że aby przekonać brytyjskich rolników do metod opartych na bioróżnorodności i unikaniu środków chemicznych, trzeba dostarczyć im gotowy przykład i sprawdzone rozwiązania. W tym celu w Duchy Home Farm stworzyli modelową farmę, do której zjeżdżają ludzie z całego kraju, by na własne oczy zobaczyć dzieło księcia Karola.

Przez 5 lat reżyser dokumentu Bertram Verhaag śledził z kamerą poczynania księcia Karola i Davida Wilsona. Towarzyszył im podczas każdej pory roku, przyglądając się ich metodom upraw. Dzięki filmowi poznajemy głównych bohaterów, jako prawdziwych wizjonerów, którzy o zrównoważonym rozwoju zaczęli mówić na długo przed tym niż pojawił się on na ustach całego świata. 

- Organizowany przez nas przegląd kuchnia+ food film fest to nie tylko wielcy szefowie kuchni, czy znakomite restauracje i wykwintne potrawy. Dostrzegamy także potrzebę ukazania społecznego aspektu jedzenia. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zaprezentować uczestnikom festiwalu, a teraz widzom kuchni+ wkład księcia Karola w rozwój ekologicznego rolnictwa – mówi Joanna Albin, brand manager kanałów lifestyle’owych platformy nc+.

W ramach cyklu „kuchnia+ food film fest”, na antenie stacji co miesiąc prezentowane są premiery filmów pokazywanych na tytułowym przeglądzie. Widzowie mogli już zobaczyć „Czerwoną obsesję” o wpływie chińskiego rynku na ceny i jakość wina z Bordeaux, a także „elBulli – kulinarny interface”, dokument o współpracy słynnego szefa kuchni Ferrana Adrii z grupą artystów przy projektowaniu unikalnej zastawy stołowej i „Somm” o kulisach prestiżowego egzaminu dla sommelierów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>