Julian Assange i największy skandal ery internetu - "Piąta władza" w listopadzie w canal+

2014-10-27

W sobotę, 22 listopada o 21:00, w ramach cyklu „Oni zmienili świat”, CANAL+ zaprasza na premierę „Piątej władzy”, utrzymanej w klimacie thrillera politycznego historii powstania portalu WikiLeaks i największego wycieku tajnych dokumentów w historii. W roli kontrowersyjnego bojownika o wolny przepływ informacji wystąpił  Benedict Cumberbatch, zdobywca nagrody Emmy 2014 za miniserial „Sherlock”.

– Termin „piąta władza” odnosi się do pojawienia się nowej formy dziennikarstwa obywatelskiego ery internetu – mówi reżyser filmu Bill Condon. – Ale też trafia w samo sedno problemu, który porusza film: jeśli każdy obywatel może opublikować dowolną wiadomość, kto ma sprawdzać, czy ta informacja jest prawdziwa?

Scenariusz „Piątej władzy” autorstwa Josha Singera powstał na podstawie książek „WikiLeaks od środka” („Inside WikiLeaks”) Daniela Domscheit-Berga oraz „WikiLeaks: Inside the Julian Assange’s War on Secrecy” Davida Leigh i Luke’a Hardinga. Sam Assange i wiele innych osób podważali wiarygodność informacji zawartych w książce Berga, a produkcję Condona założyciel WikiLeaks nazwał propagandowym „filmem o kłamstwie opartym na kłamstwie”. – To nie jest dokument – bronił swojego dzieła Condon, autor nagrodzonego Oscarem „Chicago”, „Dreamgirls” czy dwóch części „Sagi Zmierzch: Przed świtem”. – Chcieliśmy zgłębić kilka najważniejszych kwestii, które wstrząsnęły światem za sprawą WikiLeaks, a jednocześnie zabrać widzów w emocjonującą podróż z jedną z najbardziej fascynujących osobowości naszych czasów. „Piąta władza” przedstawia tylko wycinek historii WikiLeaks.

Historia ta jest pokazana przez pryzmat przyjaźni dwóch ludzi idei, których drogi w pewnym momencie rozchodzą się. Poszukując odtwórcy głównego bohatera twórcy filmu doszli do wniosku, że jedynym aktorem zdolnym do wcielenia się w rolę Assange’a jest Benedict Cumberbatch, który ostatnio zasłynął różnorodnymi rolami, takimi jak demoniczny Khan z filmu „W ciemność. Star Trek”, targany poczuciem winy właściciel niewolników w „Zniewolonym”, bezrobotny wyrzutek w rodzinie z filmu „Sierpień w hrabstwie Osage” czy Sherlock Holmes w miniserialu BBC. Pokazanie na ekranie przemiany, jaką przeszedł Daniel Berg powierzono Danielowi Brühlowi, którego widzowie pamiętają m.in. z „Bękartów wojny” Quentina Tarantino, a ostatnio również z filmu Rona Howarda „Wyścig” (premiera 13 grudnia w CANAL+) i „Bardzo poszukiwanego człowieka” Antona Corbijna, w którym zagrał u boku Philipa Seymoura Hoffmana i Rachel McAdams.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>