Iberyjski finał Ligi Europejskiej w nc+

2014-05-12

Wydarzeniem tygodnia w kanałach sportowych platformy nc+ będzie finał Ligi Europejskiej, który odbędzie się w środę 14 maja. Rywalizacji dwóch drużyn z Półwyspu Iberyjskiego - Sevilli FC i Benfiki Lizbona  towarzyszyć będzie w CANAL+ Sport specjalna oprawa studyjna. Reporterzy stacji już od wtorku przekazywać będą widzom nc+ meldunki z Turynu, gdzie zostanie rozegrany ten pasjonująco zapowiadający się mecz.

Finał rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy FC Sevillą i Benfiką Lizbona będzie miał na platformie nc+ wyjątkową oprawę. We wtorek o 19:00 CANAL+ Sport zaprosi kibiców na Juventus Stadium, skąd nadane zostanie „Studio Ligi Europejskiej – dzień przed finałem” wprowadzające w klimat środowych wydarzeń. Jego gospodarze Żelisław Żyżyński i Piotr Salak wspólnie z ekspertami Maciejem Murawskim oraz Tomaszem Wieszczyckim spróbują przewidzieć możliwe scenariusze na finałowy wieczór, dokonają przedmeczowych analiz i wprowadzą widzów w atmosferę czekającego ich następnego dnia wielkiego wydarzenia.

Środa z finałem Ligi Europejskiej rozpocznie się w nc+ już o 19:30. Zlokalizowane na stadionie w Turynie studio poprowadzą – podobnie jak we wtorek - Żelisław Żyżyński i Piotr Salak. Wśród gości znajdą się Piotr Laboga, Maciej Murawski i Tomasz Wieszczycki. Reporterem na płycie boiska będzie Tomasz Lipiński, a ekspertem Tomasz Rząsa, który w 2002 roku wraz Feyenoorderm Rotterdam zdobył Puchar UEFA. O 20:25 głos przekazany zostanie komentatorom spotkania Bartoszowi Gleniowi i Grzegorzowi Mielcarskiemu.

Zaraz po ostatnim gwizdku sędziego w pomeczowym studiu Finału Ligi Europejskiej przeanalizowane zostaną wydarzenia wieczoru. Kibice zobaczą także ceremonię wręczenia pucharu, a następnie wywiady z bohaterami spotkania i gorące komentarze.

Dla Benfiki Lizbona to już drugi finał Ligi Europejskiej z rzędu. W poprzednim sezonie drużyna z Portugalii uległa w decydującym meczu Chelsea 1:2. Drużyna Orłów dwukrotnie sięgała po Puchar Europy Mistrzów Krajowych (1960 i 1961), kilka razy grała również w finałach europejskich rozgrywek. Nigdy jednak nie sięgnęła po Puchar UEFA, nie udało jej się również wygrać Ligi Europejskiej.

Z kolei Sevilla jest dwukrotnym zdobywcą Pucharu UEFA. Klub z Andaluzji triumfował w tych rozgrywkach w 2006 i 2007 roku. W bieżących sezonie w drodze do turyńskiego finału Ligi Europejskiej wyeliminował między innymi… Śląsk Wrocław.

Która z drużyn cieszyć się będzie w środę na Juventus Stadium? Odpowiedź kibice poznają podczas transmisji w CANAL+ Sport.

Na finał Ligi Europejskiej zaprasza dziennikarz nc+ Bartosz Gleń:

Półwysep Iberyjski, właśnie tam trzeba szukać tytanów sezonu 2013/2014. O ile finał Ligi Mistrzów to sprawa hiszpańska, o tyle Liga Europy może paść łupem przedstawiciela Portugalii. Benfica wciąż ma w pamięci ubiegłoroczny finał przeciwko Chelsea. Ta sportowa złość doprowadziła Orły z Lizbony aż do Turynu. Miał być Juventus, jest świeżo upieczony mistrz Portugalii. Ale dla Sevilli nie ma to większego znaczenia, bo w obu przypadkach faworytem nie jest. Najnowocześniejszy stadion we Włoszech, ofensywna Benfica i nieprzewidywalna Sevilla - ta kompilacja gwarantuje piłkarską ucztę. Zapraszam w środę do CANAL+ Sport!

Plan transmisji z finału Ligi Europejskiej na antenach kanałów platformy nc+:

wtorek, 13 maja:
19:00 Studio Ligi Europejskiej – dzień przed finałem, CANAL+ Sport / nSport
Gospodarze studia w Turynie: Żelisław Żyżyński, Piotr Salak, eksperci: Maciej Murawski, Tomasz Wieszczycki

środa, 14 maja:
19:30 Studio Ligi Europejskiej, CANAL+ Sport
Gospodarze studia w Turynie: Żelisław Żyżyński, Piotr Salak, eksperci: Piotr Laboga, Maciej Murawski, Tomasz Wieszczycki; reporter: Tomasz Lipiński, ekspert: Tomasz Rząsa
20:25 Sevilla FC - Benfica Lizbona, CANAL+ Sport
komentują: Bartosz Gleń, Grzegorz Mielcarski
22:45 Studio Ligi Europejskiej, CANAL+ Sport / nSport 
Gospodarze studia w Turynie: Żelisław Żyżyński, Piotr Salak, eksperci: Piotr Laboga, Maciej Murawski, Tomasz Wieszczycki; reporter: Tomasz Lipiński, ekspert: Tomasz Rząsa
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>