Hity 11. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL w czerwcu na antenie PLANETE+

2014-05-28

Już w czerwcu kanał PLANETE+ pokaże wybrane tytuły z tegorocznej edycji PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL. Premiera codziennie od 2 do 8 czerwca o godz. 21:00 w ramach specjalnego tygodniowego pasma.

 

Wśród hitów 11. PLANETE+ DOC, które w czerwcu zobaczą widzowie PLANETE+, znajdzie się „Niezwykła potrzeba”. Bohaterem filmu jest chorujący na autyzm 30-letni Włoch Eneo, który wraz z przyjaciółmi wyrusza do Europy Północnej, by po raz pierwszy w życiu zaznać seksu. To, co z początku było poszukiwaniem miłości fizycznej, przeradza się w niezwykłą podróż, podczas której przyjaźń trzech mężczyzn zostanie wystawiona na próbę.
Premiera: poniedziałek, 2 czerwca, godz. 21:00

Twórcy filmu „Szukając idealnego schronu” przyglądają się problemom energetyki jądrowej i radioaktywnych odpadów, które powodują nie tylko skażenie środowiska naturalnego, ale są także śmiertelnym zagrożeniem dla ludzkości. Podróżują z kamerą po świecie, szukając bezpiecznego miejsca na składowanie odpadów.
Premiera: wtorek, 3 czerwca, godz. 21:00

Z kolei autorzy „Ostatniego dzwonka” biją na alarm, by nie dopuścić do globalnego kryzysu cywilizacji, którego skutkiem będzie gwałtowny, niekontrolowany spadek liczebności populacji i produkcji przemysłowej.
Premiera: środa, 4 czerwca, godz. 21:00

Ważny temat porusza dokument „Marzenia o DNA” o badaniach nad relacją między ludzkim kodem DNA a IQ. Ich celem jest stworzenie świata, w którym dowolnie będzie można sterować ludzkim genami, planując płeć i zdolności dzieci. Reżyser filmu zadaje pytania o etyczne aspekty tych ryzykownych badań, które mogą doprowadzić do jeszcze większego rozwarstwienia i antagonizmów społecznych.
Premiera: czwartek, 5 czerwca, godz. 21:00
 
„Punkówa” to historia Kathleen Hanny, amerykańskiej electro-punkowej charyzmatycznej wokalistki zespołów Bikini Kill i Le Tigre, feministycznej aktywistki i współzałożycielki ruchu riot grrrl, który już w nazwie, poprzez potrójne r („grrrl” od „girl”), wyraża gniew wobec świata zdominowanego przez mężczyzn.
Premiera: piątek, 6 czerwca, godz. 21:00

Feministyczne spojrzenie na broń prezentuje film „Dziewczyna z pistoletem”, będący intymnym i kompleksowym portretem współczesnej kobiety, która próbuje odnaleźć się w nowym modelu męsko-damskich relacji. Reżyserka pokazuje w nim zwykłe kobiety w różnym wieku żyjące w Stanach Zjednoczonych, które z różnych przyczyn przywiązane są do broni. Jedne posiadają ją w celu obrony lub z powodu potrzeby kontroli. Inne podchodzą do niej jak do rekreacji lub jest ona dla nich kwestią tradycji rodzinnej. Jeszcze inne traktują ją jak symbol władzy.
Premiera: sobota, 7 czerwca, godz. 21:00

Tematykę kobiecą podejmuje też „Turecka telenowela zmienia świat” - film o fenomenie tureckich telenowel, bardzo popularnych także na Bliskim Wschodzie, w Północnej Afryce, Azji i na Bałkanach. Pokazują one alternatywną wizję świata, w którym kobiety traktowane są z szacunkiem i miłością. Seriale te wspierają walkę o ich prawa, jednocząc przed telewizorami, ponad religijnymi i kulturowymi podziałami, zarówno muzułmanów jak i chrześcijan.
Premiera: niedziela, 8 czerwca, godz. 21:00

Emisje filmów w PLANETE+:
„Niezwykła potrzeba” - poniedziałek, 2 czerwca, godz. 21.00
„Szukając idealnego schronu” - wtorek, 3 czerwca, godz. 21.00
„Ostatni dzwonek” - środa, 4 czerwca, godz. 21.00
„Marzenia o DNA” - czwartek, 5 czerwca, godz. 21.00
„Punkówa” – piątek, 6 czerwca, godz. 21.00
„Dziewczyna z pistoletem” - sobota, 7 czerwca, godz. 21.00
„Turecka telenowela zmienia świat” - niedziela, 8 czerwca, godz. 21.00

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>