Haneke, Van Sant, Soderbergh - mistrzowie światowego kina w październiku w Ale kino+

2014-09-23
Ale kino+, autorski kanał filmowy platformy nc+, zaprasza na cykl „KINO MÓWI: MISTRZOWIE”, a w nim na spotkania z wybitnymi osobowościami współczesnego kina. W czwartki od 2 do 30 października o 20:10 stacja pokaże filmy: „Miłość” Michaela Haneke, „Obywatel Milk” Gusa Van Santa, „Podróż do Nowej Ziemi” Terrence’a Malicka, „Poważny człowiek” braci Coen i „Dobry Niemiec” Stevena Soderbergha.

DobryNiemiec-576x320 

Cykl otworzy „Miłość” Michaela Haneke – najważniejszego austriackiego reżysera, przewrotnego moralisty, manipulatora i krytyka współczesnej Europy, który zaproponował film odbiegający tematyką i formą od jego poprzednich dzieł takich, jak „Pianistka”, „Funny Games” czy „Ukryte”. „Miłość”, kameralna opowieść o bezwarunkowym uczuciu, była wydarzeniem ubiegłego roku. Wśród deszczu nagród i nominacji zdobyła m.in. Złotą Palmę i Oscara® w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. W rolach głównych występują nominowana do Oscara i nagrodzona BAFTĄ Emmanuelle Riva oraz Jean-Louis Trintignant – zdobywca Cezara i Europejskiej Nagrody Filmowej.

Premiera: czwartek, 2 października, 20:10.

 

Drugi z bohaterów cyklu, Gus Van Sant, jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej popularnych amerykańskich twórców niezależnych, który z powodzeniem balansuje między kinem artystycznym a komercyjnym. Stały bywalec festiwalu w Cannes i Berlinie, został dwukrotnie dostrzeżony przez Amerykańską Akademię Filmową. Przyznała mu ona nominację do Oscara za pracę przy filmach „Buntownik z wyboru” oraz „Obywatel Milk”, który znalazł się w cyklu „Kino Mówi: Mistrzowie”. Film opowiada o ostatnim okresie życia Harveya Milka - charyzmatycznego polityka, działającego na rzecz równouprawnienia osób homoseksualnych. Brawurowo wcielił się w niego nagrodzony za tę rolę Oscarem Sean Penn. Film zdobył też statuetkę Akademii za scenariusz, 4 nominacje do BAFTY i nominację do Cezara.

Premiera: czwartek, 9 października, 20:10.
 

Amerykański filmowiec Terrence Malick nazywany jest malarzem wśród reżyserów. Stosunkowo rzadko staje za kamerą, a każdy jego film jest wydarzeniem. Zasłynął jako autor obrazów „Badlands”, „Niebiańskie dni” oraz „Cienka czerwona linia”, za pracę przy której otrzymał 2 nominacje do Oscara. Kolejnym sukcesem artysty był nagrodzony Złotą Palmą dramat „Drzewo życia”, który również przyniósł mu nominację Amerykańskiej Akademii Filmowej. Ale kino+ przypomni „Podróż do Nowej Ziemi” - film, w którym ten bezkompromisowy autor podejmuje dyskusję z mitem zdobycia Ameryki przez białego człowieka, przedstawiając bez upiększeń narodziny Nowego Świata, konflikt dwóch kultur i brutalny podbój kontynentu przez zachodnią cywilizację. W rolach głównych występują: Colin Farrell, Christian Bale i Christopher Plummer oraz Q’Orianka Kilcher, nominowana do Critic’s Choice w kategorii najlepsza młoda aktorka.

Premiera: czwartek, 16 października, 20:10.


Nominowany do 2 Oscarów za najlepszy film i scenariusz „Poważny człowiek” to najbardziej osobisty obraz w karierze braci Coen - najważniejszego dziś duetu reżyserskiego na świecie. Twórcy, znani z przewrotnego poczucia humoru i groteski, tym razem sięgnęli po temat nieeksploatowany w ich karierze – kwestię tożsamości żydowskiej. Fabuła obfituje w wiele wątków autobiograficznych, co podkreśla wyjątkowość dzieła. W głównej roli występuje nominowany do Złotego Globu Michael Stuhlbarg, którego ostatnio widzowie mogli zobaczyć m.in. w „Blue Jasmine” Woody’ego Allena.

Premiera: czwartek, 23 października, 20:10.


Cykl zakończy „Dobry Niemiec” - prezentowany w Konkursie Głównym Berlinale kryminał Stevena Soderbergha, cudownego dziecka Hollywood, reżysera, który w wieku zaledwie 26 lat otrzymał Złotą Palmę za debiut fabularny „Seks, kłamstwa i kasety video”. Soderbergh, twórca tak spektakularnych filmów jak „Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra” czy „Solaris”, w „Dobrym Niemcu” nawiązuje do najlepszych tradycji kina lat 40. i do gatunku film noir, kręcąc swój obraz w całości metodami sprzed 70 lat. W główne postacie wcielili się George Clooney i Cate Blanchett.

Premiera: czwartek, 30 października, 20:10.
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>