Gwiazdy tenisa w nc+

2014-09-11

Wielkie gwiazdy światowego tenisa – Rogera Federera i Stanislasa Wawrinkę – zobaczą w akcji w najbliższy weekend (12-14 września) widzowie kanałów platformy nc+. Czołowi tenisiści rankingu ATP pojawią się na korcie w Genewie w meczu półfinałowym Pucharu Davisa pomiędzy Szwajcarią i Włochami.

W piątek, 12 września w CANAL+ Sport transmitowane będą dwa spotkania singlowe meczu Pucharu Davisa Szwajcaria – Włochy, w sobotę na antenie CANAL+ Family2 pokazana zostanie rywalizacja deblistów, a w niedzielę zmagania tenisistów oglądać będzie można w CANAL+ Family.

Historia batalii pomiędzy Szwajcarią i Włochami nie przynosi jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kto wystąpi w tym spotkaniu w roli faworyta. Dotychczas obie drużyny mierzyły się ze sobą pięciokrotnie. Trzy razy lepsi okazali się Włosi, lecz to Helweci zwyciężyli w dwóch ostatnich starciach. Obie reprezentacje od dawna nie dotarły do tej fazy rozgrywek o Puchar Davisa. Szwajcarzy po raz ostatni wystąpili w półfinale w 2003 roku, natomiast Włosi w 1998.

W poprzedniej rundzie obie drużyny przegrywały już w swoich spotkaniach 1-2, a mimo to zdołały odwrócić losy meczów i awansować do półfinału. Podopieczni kapitana Corrado Barazzutiego pokonali 3-2 Wielką Brytanię, m.in. dzięki niespodziewanemu zwycięstwu Fogniniego nad Andym Murrayem. Szwajcaria natomiast nie bez kłopotów zwyciężyła reprezentację Kazachstanu.

Ciekawie wygląda historia bezpośrednich spotkań reprezentantów Włoch z Rogerem Federerem. Otóż, żaden z nich nigdy nie pokonał 17-krotnego zwycięzcy turniejów wielkoszlemowych. Każdy z powołanych tenisistów Italii ma również gorszy bilans meczowy z drugim z reprezentantów Szwajcarii, Stanem Wawrinką. Statystyki premiują więc Helwetów, lecz… Puchar Davisa rządzi się swoimi prawami.

Widzów nc+ czeka z pewnością świetne widowisko, na które zaprasza dziennikarz nc+, Bartek Ignacik: - Czas na półfinał Pucharu Davisa 2014 Szwajcaria-Włochy, w którym zobaczymy gwiazdy światowego tenisa: Rogera Federera, Stana Wawrinkę i Fabio Fogniniego. Popularnemu FedEx'owi - zdobywcy 17 tytułów wielkoszlemowych - do pełni szczęścia brakuje tylko triumfu w Pucharze Davisa. Czy upragniony tytuł wywalczy wreszcie w tym roku? Czy włoscy zawodnicy będą w stanie stawić opór szwajcarskim gwiazdom? Odpowiedzi na te pytania uzyskamy już w najbliższy weekend w trakcie transmisji w kanałach nc+.

W drugim półfinale zmierzą się ze sobą reprezentacje Czech i Francji. Skrót tego spotkania będzie można zobaczyć w magazynie „Davis Cup” w środę 17 września o godz. 17:00 w CANAL+ Sport. 

Plan transmisji półfinału Pucharu Davisa Szwajcaria  – Włochy na platformie nc+:

piątek, 12.09, 12:50, 2 mecze singlowe, CANAL+ Sport
komentują: Bartek Ignacik, Michał Chmela

sobota, 13.09, 12:45, mecz deblowy, CANAL+ Family2
komentują: Bartek Ignacik, Dawid Celt

niedziela, 14.09, 11:55, 2 mecze singlowe (w zależności od wcześniejszych wyników), CANAL+ Family2
komentują: Bartek Ignacik, Dawid Celt

środa, 17.09, 17:00, Magazyn Davis Cup, CANAL+ Sport

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>