Dokument "Ściśle tajne: Historia Wikileaks” w ramach cyklu "Oni zmienili świat” w listopadzie w CANAL+

2014-10-27
W sobotę, 22 listopada o 18:50, w ramach cyklu „Oni zmienili świat”, CANAL+ pokaże dokument Aleksa Gibneya „Ściśle tajne: Historia WikiLeaks”, który szczegółowo opowiada o powstaniu portalu WikiLeaks oraz karierze Juliana Assange'a.

WikiLeaks i Assange stali się symbolami walki o prawdę, wolność słowa i świat, w którym rządy nie oszukują obywateli. Assange jest przez wielu stawiany u boku Steve'a Jobsa i Marka Zuckerberga jako jeden z proroków nowej epoki. Z drugiej strony uważa się go za zdrajcę i terrorystę, którego działalność naraża życie wielu osób, przede wszystkim żołnierzy. Kariera i upadek Assangea zbiegają się z historią Bradleya Manninga, amerykańskiego żołnierza, który pobrał setki tysięcy tajnych dokumentów z serwisów wojskowych i dyplomatycznych USA.

„Ściśle tajne" przedstawia dość dokładną historię powstania portalu WikiLeaks oraz kariery Juliana Assange'a Podejmuje również temat Bradleya Manninga. Gibney nie ustrzegł się jednak nieścisłości, których szczegółową listę opublikowali twórcy strony. Twierdzą oni, że tytuł „We Steal Secrets” jest „nieetyczny i tendencyjny”, a sam film „składa się z zarzutów prokuratury, które są fałszywe". Dokument zawiera dużo ciekawych informacji na temat WikiLeaks, ale przede wszystkim jest portretem współczesnego świata opanowanego przez informację, która zdewaluowała się jak waluta. Informacja służy dziś często ściśle określonym celom, czasem nieetycznym. Dzięki kontrolowanym wyciekom do mediów, starannie zaplanowanym skandalom czy zwykłym rzucanym publicznie oskarżeniom, można w jednej chwili zniszczyć człowieka czy instytucję lub przynajmniej nadszarpnąć jego wiarygodność. Anonimowość w sieci podważa wiarygodność, dotarcie do prawdy staje się więc praktycznie niemożliwe. Dokument Gibneya skłania więc do poważnej refleksji nad przyszłością komunikacji międzyludzkiej.
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>