Dokument „Parcie na żarcie” w kwietniu w kuchni+

2014-03-18

kuchnia+, autorski kanał platformy nc+, w poniedziałek, 7 kwietnia o 22:00 zaprasza na kolejny film z cyklu „kuchnia+ food film fest”. Tym razem widzowie zobaczą dokument „Parcie na żarcie” w reżyserii Rémy’ego Burkela i Sylvii Deleule.

Parcie-na-zarcie

Twórcy filmu odkrywają przed widzami kulisy przemysłu żywieniowego. W ostatnich latach, dzięki rosnącemu zainteresowaniu tematyką jedzenia i gotowania, świadomość konsumentów odnośnie odżywiania znacznie wzrosła. Efektem tego jest duża popularność takich trendów, jak slow food. Z drugiej strony jednak stale rośnie odsetek osób korzystających z barów i restauracji szybkiej obsługi tzw. fast foodów. Z badań przeprowadzonych przez ośrodek ARC Rynek i Opinia w 2013 roku wynika, że w ciągu miesiąca poprzedzającego badanie niemal połowa (44%) respondentów skonsumowała jedzenie typu fast food. 

Skąd bierze się tak duża popularność żywności, która negatywnie wpływa na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne  - takie pytanie postawiła sobie para dokumentalistów. „Parcie na żarcie” ukazuje wpływ, jaki producenci jedzenia starają się wywrzeć na klientów. Film odkrywa przed widzami techniki manipulacji, prezentując jak duże znaczenie dla naszych decyzji zakupowych mają: opakowanie, zapach, skład i promowany styl życia. Filmowcy skupiają się na metodach, jakie branża spożywcza wykorzystuje, by jeszcze bardziej uzależnić konsumentów od danego rodzaju żywności.

Rémy Burkel, amerykański reporter francuskiego pochodzenia i Sylvie Deleule prowadzą filmowe śledztwo w sprawie nawyków żywieniowych Europejczyków i Amerykanów. Podczas swojej podroży rozmawiają z każdą ze stron tej wyjątkowej wojny o jedzenie, w tym z naukowcami, zajmującymi się uzależnieniami od cukru, producentami i sprzedawcami jedzenia, prawnikami i zwykłymi miłośnikami dobrej kuchni.

W ramach cyklu „kuchnia+ food film fest”, na antenie stacji co miesiąc prezentowane są premiery filmów pokazywanych na tytułowym przeglądzie. Widzowie mogli już zobaczyć „Czerwoną obsesję” o wpływie chińskiego rynku na ceny i jakość wina z Bordeaux, a także „elBulli – kulinarny interface”, dokument o współpracy słynnego szefa kuchni Ferrana Adrii z grupą artystów przy projektowaniu unikalnej zastawy stołowej oraz „Somm” o kulisach prestiżowego egzaminu dla sommelierów. Z kolei w marcu stacja przedstawiła widzom „Farmera i jego Księcia” – dokument o wpływie księcia Karola na rozwój ekologicznego rolnictwa.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>