Derby ziemi lubuskiej i walka o ligowy byt w Gdańsku. Żużlowa niedziela na platformie nc+

2014-06-18
W najbliższą niedzielę platforma nc+ transmitować będzie dwa mecze 9. kolejki ENEA Ekstraligi. Niezwykle istotne spotkanie rozegrane zostanie w Gdańsku, gdzie zawodnicy Wybrzeża będą walczyć o utrzymanie wśród najlepszych drużyn w kraju. Hitem tej serii spotkań będą Derby Ziemi Lubuskiej, w których Stal Gorzów podejmie na własnym torze zielonogórski Falubaz.

zuzel18.06

Gdańszczanie zachwycili w 1. kolejce pokonując faworyta – Unibax Toruń - od tamtego czasu minęło już 7 ligowych kolejek, a na koncie Wybrzeża nadal tylko 2 punkty. W niedzielnym meczu gospodarze muszą wygrać, by zachować szanse na utrzymanie w lidze. Dla gdańszczan to być albo nie być. Czy taka presja pomoże odbić się od dna? Rywalem w tej batalii będzie wrocławska Sparta, dla której ewentualne 2 punkty zdobyte na wyjeździe plus możliwy bonus, pozwolą na ucieczkę z miejsca spadkowego. Transmisja z Gdańska w niedzielę od 16:00 w nSport.

- Dla gospodarzy to mecz ostatniej szansy. Jeśli przegrają będą już pewni spadku z ligi. Dla gości to szansa na drugie zwycięstwo w tym sezonie, a pierwsze na wyjeździe i złapanie oddechu. Zapowiada się interesujące spotkanie – zapowiada Marcin Majewski, szef redakcji żużla w nc+.

Prosto z Gdańska, widzowie przeniosą się do Gorzowa Wielkopolskiego na stadion im. Edwarda Jancarza. Na obiekcie, na którym 30 sierpnia rozgrywany będzie turniej o Grand Prix Polski, przedsmak tych prestiżowych zawodów. Stawką w tym meczu będą nie tylko punkty w ligowej tabeli. Mecze pomiędzy Stalą, a Falubazem to Derby Ziemi Lubuskiej, a bezpośrednie pojedynki tych drużyn to rywalizacja o coś więcej, to prawdziwa walka o honor i prym. Do tej pory między Gorzowem, a Zieloną Górą rozegrane zostały 83 spotkania, w których gospodarze niedzielnego meczu wygrali 46 razy, padły tylko 4 remisy, a zielonogórzanie wychodzili zwycięsko z 33 potyczek.  Najbliższe derby nie powinny zawieść kibiców śledzących mecze ENEA Ekstraligi na platformie nc+, naprzeciw siebie staną zawodnicy ze światowej czołówki, a pojedynki pomiędzy Jarosławem Hampelem, a Krzysztofem Kasprzakiem poderwą z fotela niejednego kibica. 
 
- Derby Ziemi Lubuskiej, to jak derby Śląska w piłce nożnej. Stal Gorzów zrobi wszystko, żeby nie tylko wygrać, ale zwyciężyć różnicą co najmniej 11 punktów i zdobyć punkt bonusowy ze SPAR Falubazem Zielona Góra. W tym meczu wystąpi aż pięciu uczestników Grand Prix, ale najciekawiej zapowiadają się pojedynki Kasprzaka z Hampelem – dodaje Marcin Majewski.

Podsumowaniem 9. kolejki zajmie się Marcin Majewski wraz z zaproszonymi gośćmi w niedzielnym Magazynie ENEA Ekstraligi.

Najbliższe relacje żużlowe na antenie nSport:

niedziela, 22 czerwca:

16:00 Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Betard Sparta Wrocław; nSport
studio: Daria Kabała-Malarz 
komentarz: Piotr Olkowicz, Grzegorz Dzikowski; reporter: Michał Łopaciński
18:30 Stal Gorzów - SPAR Falubaz Zielona Góra; nSport
studio: Gabriel Waliszko 
komentarz: Tomasz Dryła, Czesław Czernicki; reporter: Jakub Zborowski
22:00 Magazyn ENEA Ekstraligi 
gospodarz: Marcin Majewski

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>