Ale kino+ dla wybrednych - stacja stawia na miłośników dobrego kina

2014-10-14

Ale kino+, autorski kanał filmowy platformy nc+, powstał z myślą o najbardziej wymagających kinomanach. W gąszczu stacji filmowych Ale kino+ wyróżnia wartościowa oferta nastawiona na: nowości z największych festiwali filmowych i tytuły obsypywane nagrodami, jak „Miłość” Michaela Hanekego czy „Bestie z południowych krain” Benha Zeitlina, najgłośniejsze seriale zagraniczne – wśród nich tegoroczny hit „Fargo” – oraz pozycje światowej klasyki, do których widz chętnie powraca. Założenia programowe Ale kino+ potwierdza jesienna ramówka stacji.

kot-2048-1024 

- W programie Ale kino+ nie ma miejsca na nudę, kicz czy przypadek. Widzowie nie zobaczą tu filmów w stylu „Laleczka Chucky”, „Pokojówka na Manhattanie” czy „Król Skorpion”. Znajdą za to wyjątkową ofertę, skierowaną do wymagającego widza, który oczekuje od kina rozrywki na najwyższym poziomie – mówi Jakub Szurmiej, dyrektor kanałów filmowych nc+.

Jesienna ramówka Ale kino+ to potwierdzenie założeń programowych kanału:

- Nowości z festiwalowych ekranów i zdobywcy najważniejszych filmowych nagród. W październiku Ale kino+ zaprasza na wtorkowy cykl „OFF z gwiazdą”, a w nim na cztery, pokazywane m.in. na festiwalu filmowym Sundance, amerykańskie produkcje niezależne, w których wystąpili m.in. Emily Blunt, James Franco, czy Christopher Walken. Z kolei na październikowe czwartki stacja zaplanowała cykl „KINO MÓWI: Mistrzowie”. Widzowie zobaczą w nim filmy pięciu wybitnych współczesnych reżyserów – w tym uhonorowaną Złotą Palmą w 2013 roku „Miłość” Michaela Hanekego czy „Obywatela Milka” Gusa Van Santa z oscarową rolą Seana Penna. Listopad upłynie pod hasłem „Nowe talenty” - Ale kino+ pokaże najciekawsze filmy młodych reżyserów, którzy szturmem zdobywają najważniejsze festiwale filmowe. Wśród tytułów zagranicznych będą to m.in. nominowane do 4 Oscarów i uhonorowane 4 nagrodami w Cannes „Bestie z południowych krain” Benha Zeitlina. Dokonania młodych polskich artystów widzowie zobaczą w cyklu 17 najnowszych, pokazywanych i nagrodzonych m.in. na festiwalach w San Sebastian, Cannes, Los Angeles i Londynie filmów krótkometrażowych, w reżyserii m.in. Julii Kolberger, Agnieszki Woszczyńskiej oraz Katarzyny Klimkiewicz.

- Dostępne wyłącznie w Ale kino+ starannie wybrane seriale. 19 października stacja zaprasza na polską telewizyjną premierę „Fargo” – produkcji okrzykniętej serialową sensacją tego roku, nagrodzonej 3 statuetkami Emmy.
 
- Wieczory i wydarzenia specjalne. Wśród nich m.in. Wieczór Halloween, który w tym roku upłynie na spotkaniu z kultowymi horrorami o hrabim Drakuli i doktorze Frankensteinie.

- Perły klasyki, czyli wieczory z takimi hitami jak „Buntownik bez powodu” z Jamesem Deanem czy nominowany do 13 Oscarów „Kto się boi Virginii Woolf”? z duetem wszech czasów - Liz Tylor i Richardem Burtonem.

Pełny program i zapowiedzi wydarzeń specjalnych widzowie znajdą na stronie alekinoplus.pl.
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>