7. runda ENEA Ekstraligi na platformie nc+

2014-06-06
Walka w ENEA Ekstralidze nabiera tempa. W niedzielę platforma nc+ zaprasza kibiców na mecze 7. rundy najlepszej żużlowej ligi świata. Widzowie zobaczą w kanale nSport dwa najciekawiej zapowiadające się spotkania. Od 16:00 transmisja zawodów Unibax Toruń – Fogo Unia Leszno, a zaraz po nich starcie tarnowskiej Unii z wrocławską Spartą. Żużlowa niedziela zostanie podsumowana w magazynie ENEA Ekstraligi.

unibax-torun-wlokniarz-czestochowa


Na pierwszą z zaplanowanych na niedzielę transmisji platforma nc+ zaprosi kibiców do Torunia (nSport, 16:00). Na stadionie przy ulicy Pera Jonssona 7 toruńskie „Anioły” mierzyć się będą z Unią Leszno. Drużyna Unibaksu potrzebowała sześciu kolejek, by odrobić ujemne punkty. Dopiero po siódmej serii spotkań będzie mogła zacząć piąć się w górę tabeli i walczyć o miejsce w play-off. Dla ekipy Stanisława Chomskiego może to być nowy początek sezonu, jednak start do walki o czołowe lokaty w 7. kolejce może być zbyt późny. Najbliżsi rywale torunian – Fogo Unia Leszno- ulegając w minionym tygodniu „Jaskółkom” z Tarnowa zaprosili jednak Unibax do dalszej walki o czołową czwórkę. Warto pamiętać, że już od 8. kolejki zaczyna się runda rewanżowa, a punkty bonusowe za wygrany dwumecz mogą poważnie namieszać w tabeli. Walka o play-off, a co za tym idzie o mistrzostwo w najlepszej żużlowej lidze świata, zapowiada się arcyciekawie.

- Obie drużyny mają za sobą „dziwne” spotkania. „Anioły” nieznacznie lecz jednak  pokonały „Lwy”, które wygrać nie chciały. „Byki” - wśród nich także takie, które 'chciały' aż za bardzo - poległy z kretesem z „Jaskółkami. I niech ktoś powie, że tej lidze brakuje emocji. Nic z tych rzeczy! W niedzielę będzie podobnie. Choć obawiam się, iż w trakcie meczu najwięcej może się dziać w parku maszyn. Zdecydowanym faworytem są, moim zdaniem, gospodarze. Na Motoarenie mogą znów dać popis skuteczności. Unii, kadrowo manewrującej na niewielkim polu, będzie w tej walce o spokój - interpretacja dowolna - niezmiernie trudno... – mówi dziennikarka nc+, Daria Kabała-Malarz.

Po zakończeniu meczu w Toruniu widzowie platformy nc+ przeniosą się na stadion lidera ENEA Ekstraligi, Grupy Azotów Unii Tarnów. „Jaskółki” pod wodzą Marka Cieślaka spisują się wyśmienicie i po sześciu kolejkach tylko z jedną porażką na koncie zajmują najwyższą lokatę w tabeli. Rywalem tarnowian będzie Betard Sparta Wrocław. Dla ekipy gospodarzy będzie to okazja na umocnienie się na fotelu lidera. Goście z kolei muszą walczyć o każdy centymetr toru, by w rundzie rewanżowej zdobyć punkt bonusowy, który na końcu zasadniczej części sezonu może być niezwykle cenny.

- Wrocławianie to kolejni śmiałkowie, którzy spróbują zaskoczyć Unię na jej torze. Spartanom wyrównaną walkę ze zgraną paczką Marka Cieślaka może zapewnić Maciej Janowski, który jeszcze w zeszłym sezonie jeździł z jaskółką na plastronie. Doskonała znajomość tarnowskiego owalu przez "Magika", do tego mistrz świata Tai Woffinden w składzie oraz trener Piotr Baron w parku maszyn - to mogą być kluczowe elementy do dobrego wyniku. Oczywiście porażka lidera na własnym torze byłaby sensacją, ale nie takie rzeczy w żużlu widzieliśmy - mówi Gabriel Waliszko, dziennikarz nc+.

Podsumowaniem 7. kolejki zajmie się Marcin Majewski wraz z zaproszonymi gośćmi w niedzielnym Magazynie ENEA Ekstraligi, który rozpocznie się w nSport o godz. 22:00.

Mecze 7. rundy ENEA Ekstraligi na antenie nSport:

niedziela, 8 czerwca:

16:00 Unibax Toruń – Fogo Unia Leszno
studio: Daria Kabała-Malarz
komentarz: Piotr Olkowicz, Rafał Bryndal reporter: Łukasz Benz
18:30 Grupa Azoty Unia Tarnów - Betard Sparta Wrocław
studio: Gabriel Waliszko 
komentarz: Tomasz Dryła, reporter: Michał Łopaciński
22:00 Magazyn ENEA Ekstraligi 
gospodarz: Marcin Majewski 

Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>