Na jakim urządzeniu chcesz obejrzeć?
Informujemy, że zakupiony film dostępny na dysku dekodera możesz obejrzeć wyłącznie z dysku dekodera. Film, który zamówisz w nc+go bądź nc+go TV możesz natomiast obejrzeć zamiennie w obu tych serwisach.
Dostępny
14.05 - 12.06.2013
w NC+ GO i NC+ GO TV
w dekoderze
w ramach kolekcji PREMIERY VOD+
Opis

Realia konfliktu palestyńsko-izraelskiego znane są przede wszystkim z przekazów telewizyjnych. Zamachy, strzały i walka o ziemię - w cieniu tych wydarzeń rozgrywają się indywidualne dramaty ludzi. Jeden z nich opisuje dokument "5 rozbitych kamer".

Współtwórcą i głównym bohaterem filmu jest palestyński rolnik Emad Burnat, mieszkający w wiosce na terenie Zachodniego Brzegu. Wkrótce po tym jak kupuje pierwszą w życiu kamerę Izraelczycy zaczynają budować w jego miejscowości barierę oddzielającą nowych osadników od lokalnych mieszkańców, niszcząc przy tym ich uprawy.

Palestyńczycy przeciwstawiają się przybyszom, co doprowadza do starć z policją i nocnych nalotów, w których giną m.in. członkowie rodziny Burnata. Przez cały ten okres mężczyzna wykorzystał 5 kamer i każda z nich została zniszczona. Dzięki pomocy reżysera Guya Davidiego powstał nagrodzony w Sundance i nominowany do Oscara dokument opisujący dzieje tragicznego konfliktu. 

Obsada
Reżyser
Emad Burnat, Guy Davidi
Gatunek
Produkcja
dokument, Palestyna, Izrael, Francja, Holandia, 2011
PODOBNE FILMY
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW VOD
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>