• .

    Starcie tytanów w wielkim finale Ligi Europejskiej UEFA

    W środę 15 maja na Amsterdam Arena w Amsterdamie staną naprzeciwko siebie dwie potęgi europejskiej piłki: portugalska Benfica Lizbona oraz angielska Chelsea Londyn.

Starcie tytanów w wielkim finale Ligi Europejskiej UEFA

W środę 15 maja na Amsterdam Arena w Amsterdamie staną naprzeciwko siebie dwie potęgi europejskiej piłki: portugalska Benfica Lizbona oraz angielska Chelsea Londyn.

Transmisję spotkania będzie można zobaczyć w środę 15 maja o 19:30 w CANAL+ Sport HD oraz nSport HD.

Liga Europejska UEFA to drugie co do rangi i prestiżu, europejskie rozgrywki klubowe. W tegorocznym wielkim finale zmierzą się ze sobą: najbardziej utytułowana drużyna portugalska - Benfica Lizbona (m.in.: siedmiokrotny finalista Pucharu Europy / Ligi Mistrzów UEFA, dwukrotny zdobywca Pucharu Europy 1961, 1962, finalista Pucharu UEFA w 1983, 32-krotny mistrz Portugalii, 24-krotny zdobywca pucharu tego kraju i 4-krotny zdobywca superpucharu oraz Chelsea Londyn - czterokrotny mistrz Anglii, zdobywca pucharu Ligi Mistrzów UEFA w roku 2012,  siedmiokrotny zdobywca Pucharu Anglii, czterokrotny zdobywca Pucharu Ligi Angielskiej i dwukrotny zwycięzca rozgrywek Pucharu Zdobywców Pucharów.

Dla Chelsea Londyn, ten mecz to szansa na obronę honoru na arenie europejskiej w tym sezonie. „The Blues” są pierwszym obrońcą tytułu w Lidze Mistrzów UEFA, który odpadł z rozgrywek już na etapie fazy grupowej.
„Niemal rok temu piłkarze Chelsea Londyn wznieśli w geście triumfu najcenniejsze klubowe trofeum - Puchar Europy. Tym samym spełnili wielkie marzenie właściciela klubu Romana Abramowicza. Na ten sukces piłkarze Benfiki Lizbona patrzyli z zazdrością bo oni odpadli już w ćwierćfinale, właśnie z drużyną The Blues. Teraz oba zespoły spotkają się ze sobą w finale Ligi Europejskiej UEFA w Amsterdamie i trudno jest wskazać faworyta. Dla Chelsea ten sezon nie był udany, ale zwycięstwem w finale przejdą do historii europejskiej piłki jako czwarty klub, który zdobył trzy najcenniejsze klubowe puchary. Z kolei Benfica gra w tym sezonie świetnie i zrobi wszystko by odegrać się londyńczykom. Ponadto klub z Lizbony ma dosyć porażek w europejskich finałach. Przegrali już 6 kolejnych takich spotkań. Jak na Benfikę, 52 lata bez europejskiego pucharu to zdecydowanie za długo. Kto będzie bardziej zdeterminowany? Przekonamy się 15 maja." – powiedział Adam Marchliński, dziennikarz kanału nSport HD.

Dla każdego kibica Liga Europejskiej UEFA to połączenie największych gwiazd i najgorętszych emocji, a zbliżający się mecz finałowy to creme de la creme tych rozgrywek. Zapowiada się niezwykły piłkarski spektakl.

Dodatkowym, zakulisowym smaczkiem finału są przewidywane roszady personalne w obozie szkoleniowym „The Blues”. Podobno kontrowersyjny Jose Mourinho jest już jedną nogą w Chelsea. Ciekawe, co o tym wszystkim myśli Rafael Benitez.
   
PLAN TRANSMISJI:

14 maja, wtorek, godz. 21:00
nSport HD (kanał 40)
Program publicystyczny „Przed Finałem”.

15 maja, środa, godz. 19:30,
Studio przedmeczowe - dyskusja fachowców. Gośćmi prowadzącego Piotra Karpińskiego będą: Radosław Gilewicz, Michał Kołodziejczyk (dziennikarz "Rzeczpospolita") oraz Piotr Wierzbicki (dziennikarz "Przegląd Sportowy").

15 maja, środa, godz. 20:45
Wielki finał Ligi Europejskiej UEFA Benfica Lizbona – Chelsea Londyn
nSport HD
(kanał 40)
CANAL+ Sport HD (kanał 35)
Zainteresowała Cię nasza oferta?
zostaw swój numer – oddzwonimy w 15 minut
CZY JESTEŚ JUŻ ABONENTEM NC+?
ITI Neovision S.A., al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa, NIP 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 441.176.000 zł, w całości wpłacony, Nr GIOŚ E0012413WBW.
zadzwoń do nas
22 22 00 000

Opłata wg stawek operatora

Godziny pracy naszych konsultantów:
Poniedziałek – niedziela8:00 – 22:00
Świętanieczynne
Zainteresowała Cię
nasza oferta?
Zostaw swój numer
Oddzwonimy w
15 minut

TA STRONA WYKORZYSTUJE COOKIES ROZUMIEM WIĘCEJ INFORMACJI>